Пряма мова.
Окремі кременчужани бояться, що одного разу або залишаться без даху над головою, або їх уб’є власний будинок, який належить до ветхого фонду та розвалюється на очах. І причина не в ворожій атаці, а в стані житла. До таких відносяться будинки №12 та №14 на вул. 29 вересня. І хоча розташовані вони в історико-культурній частині міста, їхній стан – жахливий!
«Ще у 1993 році наш будинок визнали ветхим. Ну, дивиться самі: опалення – пічне, вода – на вулиці в колонці, туалет – громадський і також на вулиці. Миємося у тазиках… Це якщо про блага цивілізації казати. А якщо про стан, то почну з того, що фундаменту немає; перекриття – дерев’яні і це при пічному опаленні; сходи – дерев’яні; тріщини у стінах; проводка горить… Наш будинок не придатний до життя», - про це раніше нам розповідала Юлія Черкашина, яка мешкає у будинку №14 на вул. 29 вересня.
Згодом в одному з будинків сталася пожежа.
Потім депутати земельної комісії Кременчуцької міськради відвідали ці будинки з жахливими умовами для проживання і з’явився інвестор, який пообіцяв відселити мешканців і збудувати замість розвалюх сучасні багатоповерхівки.
Для цього мешканці будинків створили ОСББ і саме ОСББ депутати передали в оренду землю під ветхими будинками по вулиці 29 вересня.
Як просувається питання відселення мешканців та коли розпочнеться будівництво багатоповерхового житлового комплексу замість старих двоповерхівок, редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев запитав учора у заступника міського голови з питань будівництва Дмитра Кравченка.
Його відповідь шокувала журналіста, бо виявилося, що в цьому питанні ситуація зайшла у тупик.
Інвестору не вдається домовитися з тими мешканцями, які там не живуть, а мають забаганки.
«Я тут не живу, але у мене у власності 13 квадратних метрів, тому я хочу 50 в новобудові», - із сарказмом каже Д.Кравченко про побажання людей.
При цьому він зазначає, що інвестор у змозі виселити людей і поселити в інші квартири при умові обміну квадратного метру в старій будівлі на квадратний метр в іншій будівлі.
Віцемер каже, що з двох будинків знайшлося 3-5 чоловік, які мають свої апетити при обміні і без їх відселення справа застопорилася.
Цікаво, що якщо люди там не мешкають, то невже їм начхати на інших сусідів, які живуть без газу та води? Чому вони знову взимку мають мати незручності, а не переселитися?
Олег Булашев
Відео Ігоря Борисевича