Ремонт турбіни автомобіля необхідний при виході з ладу. На фактор поломки може впливати велика кількість різних аспектів, що так чи інакше призводять до завершення експлуатації. Це пов'язано з екстремальними умовами роботи деталі, а також помилками при використанні та догляді. Перед тим як проводити ремонт турбокомпресора, необхідно виявити причину, щоб уникнути подальших аварійних ситуацій.
Які причини можуть зменшити термін експлуатації турбіни?
Різноманітних проблем із турбокомпресором велика кількість. Всі вони впливають на працездатність агрегату, але для спрощення класифікації їх можна об'єднати у чотири основні групи.
-
Затримка в подачі олії в системі та отримання масляного голодування. Ремонт турбін необхідний внаслідок виходу з ладу активних елементів, що у русі. Погана подача олії позначається на передчасному зносі чи підвищенні робочої температури об'єкта. Обидва фактори стануть наслідком виходу з ладу турбіни. Також олія впливає на стабілізацію втулок підшипників. Виявити фактор нестачі подачі олії можна по синюватому кольору підшипників або валу. Цей колір свідчить про вплив високих температур.
-
Потрапляння сторонніх матеріалів або забруднень у системі мастила. Багато власників машин припускають, що заливка забрудненої олії в систему не віщує нічого поганого, і фільтри можуть прибрати всі ці елементи і не допустити проникнення. Однак велике скупчення сторонніх тіл може призвести до виходу з ладу підшипника. Вони впливають на його корпус, який зношується сильніше, ніж це необхідно. Якщо ці елементи великі за розміром, можуть призвести до блокування масляних каналів і заблокувати подачу речовини до робочих механізмів.
-
Погана якість олії. Ремонт турбін «Мерседес» може бути потрібним через використання масла поганої якості або при тривалій затримці в його заміні. Під впливом температур відбувається утворення вуглецевих частинок, що ушкоджують турбокомпресор.
-
Сторонні об'єкти у вихлопній системі або в очищувальній. Реставрація турбін у більшості випадків відбувається у разі пошкодження при попаданні до системи твердих частинок. Втрата може бути нанесена крильчатці, поршні, прокладці або іншим елементам. Додатково при скупченні сторонніх тіл система реагуватиме перепадами потужності, збоями в системі, збільшеною витратою масла або наявністю чорного диму у вихлопі.
Всі ці фактори впливають на кількість та частоту поломок. Це знижує експлуатаційні терміни та виводить з експлуатації турбіну.
Що потрібно робити, щоб уникнути пошкоджень?
Ремонт клапана керування турбіною та інших запчастин може бути виключений із періодичного списку витрат при обліку та проведенні низки експлуатаційних правил. Серед них можна виділити такі фактори:
-
проведення регулярної перевірки та технічного обслуговування;
-
використовувати масло, тільки призначене для моторів та рекомендоване виробником;
-
провадити своєчасну заміну фільтра для очищення повітря;
-
не застосовувати неякісне паливо з октановим числом, що перевищує кількість присадок;
-
у зимовий період необхідно збільшити тривалість прогріву.
Дотримання цих рекомендацій допоможе продовжити термін експлуатації та знизити до мінімуму кількість ремонтних робіт. Якщо цікавить ремонт турбіни, вартість процедури можете уточнити на сайті https://turbotechnic.com.ua/.