Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці діє найбільша в області школа для юних «пікассо» та «клімтів»

 

24 ноября 2018 09:00

Кременчуцька газета продовжує* знайомити читачів із навчальними закладами та гуртками нашого міста, де досвідчені викладачі допоможуть розвинути таланти ваших чад.

За дверима Кременчуцької художньої школи ім. Литовченка, що на вулиці Гоголя, 7/44 – творчі майстерні наймолодших художників нашого міста. Стіни довгого коридору увішані професійними роботами учнів. Цей коридор поведе вас в окремі класи, де ви побачите інші їхні малюнки, ліпнину, відчуєте атмосферу творчих рішень, розвитку та справжнього світу арт-творення. Посеред коридору – невеликі стільчики та прикрашений яскравим килимом диван. Тож можна зручно присісти і споглядати картини випускників. Робіт тут – близько кількох сотень. Самих же учнів у художній школі щороку нараховують близько 300.

«Приміщення не таке велике, тому ми розділили навчання на чотири зміни та організували наші філіали на Молодіжному та у Крюкові», – розповідає директор художньої школи Андрій Родін (на фото).

І зауважує, що на сьогодні це єдина школа в області, в якій за останні роки кількість учнів збільшилася утричі. Тут навчаються діти не лише з Кременчука: дехто приїздить із сусідніх містечок та сіл.

У цій творчій школі за 4 чи 6 років навчання дають знання з малюнка (техніки олівцем та ручкою, вчать наносити штрихи, начерки, основам побудови малюнка), живопису (діти вчаться працювати різними матеріалами: аквареллю, гуашшю, акрилом, маслом), композиції (працюють над зображенням свого малюнка на певну тему та вираженням свого «Я»), історії мистецтв та скульптури. Про це нам розповіла викладачка малюнка та композиції Тетяна Родіна, дружина директора школи.

 

Загадкове місце сили та творчості 

Уже наступного року кременчуцька «художка» відсвяткує 45 років. Як вдалося втримати таку популярність серед батьків і не загубитися серед інших приватних художніх шкіл? Директор закладу пояснює це тим, що приміщення досить давнє. Воно начебто втримує енергетику багатьох художників, які навчалися тут.

«Якоюсь мірою творча енергія захищає людей, які починають малювати навіть у пізньому віці. Сильна і світла енергетика у дітей, які вміють і обожнюють малювати. Якимось чином школа стає магнітом для багатьох охочих до малювання, адже кількість учнів тут щороку збільшується. Єдине, що хотілося б, аби довколишні будівлі не зазіхнули на наше приміщення, яке я вважаю кременчуцькою перлиною. Адже у нього – довга історія, і ми постійно намагаємося створювати тут місце добра», – розповів Родін.

Самій будівлі художньої школи – понад 200 років, навчали тут ще до революції 1917 року. Свого часу тут опановував художню майстерність відомий кременчужанин, живописець Олександр Литовченко. Потім він поїхав до Санкт-Петербурга, свого часу однією зі своїх робот представляв Росію на всесвітній виставці.

«Колись у цьому приміщенні була 13-та школа, потім вечірня. У 70-х роках я прийшов сюди навчатися малювати. Тоді ще в інший половині приміщення проходили звичайні заняття для тих, хто навчався у вечірній школі. Я особисто тут не лише виріс, а й пропрацював все життя. Сюди ж працевлаштовуємо наших найкращих випускників», – розповідає Андрій Родін.

Чим ще незвичайна «художка», так це деревом, яке колектив навчального закладу вважає оберегом. Тут його називають «дубо-кленом», йому понад 130 років. Посадив дерево Олександр Литовченко, коли відвідував Кременчук.

«Це наш оберіг. З усіх сторін він, як хрест: з якого боку не зайдеш – він скрізь у вигляді хреста. Тобто, оберігає всіх: і учнів, і вчителів», – додає директор школи.

 

Путівка в життя талановитим учням

Із кременчуцької художньої школи «вималювалося» багато поколінь майстрів. Дехто з них виїхав у інші міста та до столиці, дехто лишився працювати у Кременчуці.

«Багато для кого школа стала поштовхом розвиватися далі. Випускниці, які нещодавно виставлялися у нас в художній школі – це Аня Сєргеєва та Марина Луніна – вступили на безкоштовне навчання до нашого університету, на новий факультет дизайну», – розповіла Тетяна Родіна.

 

Коли приходить успіх

За словами подружжя Родіних, успіх до дитини в художній майстерності приходить не лише з великими здібностями – його потрібно «виписувати».

«Якщо ж дитина хоче спробувати знайти у себе талант, вона вступає у нульовий або перший клас. Сподобається – лишається. Навчаються тут від 4 до 6 років. Загалом же перший клас художньої школи починається у дітей, коли вони у звичайній школі у 5-6 класах», – роз’яснила Тетяна та розповіла про цікавий феномен наполегливості та посидючості.

«Буває, діти з більшими здібностями розвиваються повільніше, ніж ті, які малювали спочатку слабше, але дуже хотіли вчитися. Чи готовий ти тут сидіти чотири рази на тиждень по 2-2,5 години? Справжній талант починається із самодисципліни. А тоді настає єдиний момент, коли у дитини ніби відкриваються додаткові вміння – начебто вона навчилася літати чи плавати, скажімо. І для нас важливо довести дитину до цього професіоналізму – щоб сталося диво. І тоді вона вже може обирати, що їй до душі: ліплення, графіка чи інші техніки», – поділилася художниця.

 

Бути Пікассо – непросто, але можливо

«Дехто думає, що художники, які пишуть абстрактні роботи, не вміють малювати. Але насправді це не так. Згадаємо хоча би Пікассо (Пабло Пікассо, іспанський і французький художник, один із найвидатніших митців XX століття – ред.), який творив свої шедеври, до цього маючи десятки картин класичної побудови малюнка. Рівень майстерності вищого рівня – це коли глядачеві дійсно цікаво дивитися на абстрактні роботи. Звідси й високі гонорари у художників такого рівня. Звісно, молоді люди намагаються і пробують себе в різних стилях, наслідуючи великих художників. Але ми переконуємо отримати базу класичного художника. Вихованці люблять наслідувати і Клімта (Густав Клімт, австрійський художник і графік – ред.), і Моне (Клод Моне, французький живописець, один із засновників імпресіонізму – ред.), й інших митців. Але погляньте на їхні роботи: тут вони знаходять своє «Я», а отже, ми тут годинами малюємо та вчимося разом із ними не даремно», – вважає Родіна (на фото).

Тож, якщо у вас виникло бажання розвивати в своїй дитині мальовничі здібності, приходьте у Кременчуцьку художню школу. Її філії знаходяться на вул. Лейтенанта Дніпрова, 72 (Раківка) та вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 11 (на Молодіжному).

Вартість занять на місяць складає 140 грн.

* У №45 від 8 листопада 2018 року Кременчуцька газета розповідала про дитячо-юнацьку відео­студію «Березіль»; у №40 від 4 жовтня 2018 року – дізнавалася, як «правильно» виростити талант у дитини.

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться