Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 17 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці до Дня меланоми сьогодні безкоштовно обстежують родимки

 

10 травня 2019 12:20

Ще можна встигнути пройти обстеження в Кременчуцькому обласному шкірно-венерологічному диспансері.

Сьогодні в Україні проходить  День діагностики меланоми. Це всеукраїнський соціальний проект, що проводиться щорічно, починаючи з 2009 року.

У Кременчуцькому обласному шкірно-венерологічному диспансері один день всі бажаючі можуть безкоштовно обстежити шкіру.

Як розповіла головний лікар мед закладу Олена Нужнова, Кременчук долучається до акції не перший рік. Траплялись випадки, коли під час скрінінгового обстеження пігментного новоутворення, у кременчужан саме в День діагностики меланоми виявляли рак шкіри.

Також вона нагадала, що за минулий рік у Кременчуцькому обласному шкірно-венерологічному диспансері 10 пацієнтам поставлено діагноз меланома. І це не всі випадки, бо дехто звертається в онкодиспансер і там виявляють хворобу.

Лікар нагадує, що у зоні ризику люди старшого віку, які нехтують рекомендаціями не пектися на сонці, зловживають відвідуванням солярія тощо.

Також минулого року у Полтавській області мав місце випадок, коли меланому виявили у 12-річної дитини.

О. Нужнова відзначає, що останнім часом є позитивна тенденція щодо того, що кременчужани переймаються своїм здоров’ями – приходять на профілактичне обстеження. До речі, у Кременчуцькому обласному шкірно-венерологічному диспансері  є не один фахівець, який проводить обстеження. Вартість – 150 грн.

«Трапляється, що людина приходить з підозрою на одну родимку, а виявляється проблема зовсім з іншою», - зазначає лікарка.

Вона розвіює міф, що з будь-якою травмованої родимки може розвитися меланома. Та все ж, як місце постійно піддається травмуванню, то утворення треба видалити.

Пацієнтів, яким виявляють меланому, направляють в онкодисппансер. У шкірно-венерологічному диспансері  видаляють лише папіломи.

Навіть, якщо у людини меланома – це не вирок. Головне, виявити хворобу на ранніх стадіях і далі провести лікування. Тож профілактик понад усе – акцентує О.Нужнова.

Сьогодні безкоштовне скрінінгове обстеження пігментного новоутворення проводить лікар-дерматовенеролог Анна Беженар

Всі бажаючі пройти безкоштовну дерматоскопію новоутворень шкіри можуть це зробити до 17.00. Телефон для довідок 75-83-71.

Детальніше про профілактику меланоми і раку шкіри, про те, міф це чи реальність, що меланому не бажано оперувати, та про методи лікування у відеосюжеті ексклюзивного інтерв’ю Олени Нужнової Кременчуцькій газеті.

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Відео Олексія Орлова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися