Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці гуртожиток по проспекту Лесі Українки в жахливому стані - потрібне термінове відселення людей


27 июня 2019 12:15

З’ясувалось, що у Кременчуці таких гуртожитків, які знаходяться в жахливому технічному стані, аж три.

Сьогодні у мерії Кременчука зібралась комісія, на якій вирішували питання подальшої долі одного з міських гуртожитків, що знаходиться по проспекту Лесі Українки, 28.

Кременчуцька газета писала раніше, що на засіданні депутатської комісії з питань освіти і  охорони здоров'я розглянули  зверення жителів  цього гуртожитку.

Як заявив голова комісії Денис Терещенко, є висновок експертизи про аварійний стан будівлі і висновки комісії - будівля непридатна для експлуатації. Тоді Терещенко запропонував терміново зібрати комісію щодо відселення мешканців і негайно закрити гуртожиток.

Сьогодні на засіданні він повторив те саме і закликав чиновників якнайшвидше вирішувати проблему.

З’ясувалось, що у Кременчуці таких гуртожитків, які знаходяться в жахливому технічному стані, аж три. Два з них в нагірній частині – по провулку Льва Толстого, 36 та по вулиці Гвардійській, 6. Про це повідомив директор комунального підприємства «Квартирне управління» Олександр Калашник.

Щодо гуртожитку, що знаходиться по проспекту Лесі Українки, 28, то окремі конструктивні елементи знаходяться в незадовільному стані. Там потрібно проводити реконструкцію, а управління капітального будівництва визначено замовником робіт. Та головне, кошти на проект і ремонт не виділено.

Зараз в гуртожитку налічується 60 кімнат для проживання. Половина з них – приватизована.

До речі, по капітальному ремонту гуртожитку, що на вулиці Гвардійській,6 вже зроблено проект. Про це нагадав начальник управління капітального будівництва Микола Воловик. Він також зазначив, що минулого року у бюджеті було передбачено 2 млн грн, оголошено тендер на проведення робіт. Та жодного претенденту не з’явилось.

«Умови виконання капітального ремонту складні. Там потрібно відселення мешканців. Ми звернулись тоді до міськвиконкому, але відповідь була, що недостатній обмінний житловий фонд, аби відселити 130 людей», - зазначив М.Воловик.

За його словами,  капітальний ремонт цього гуртожитку не лише вартісний (потрібно десь 18 млн грн, а виділили 2 млн грн), а й складний – потребує посилення несучих конструкцій .

І найгірше, що проект зроблений у 2018 році, до того часу, як знайдуться в бюджеті гроші буде застарілий. Треба буде проводити коригування, а це - додаткові кошти.

Потрібне відселення людей і під час капітального ремонту гуртожитку, що знаходиться по проспекту Лесі Українки, 28.

«Стан там жахливий. Його легше знести і побудувати нове. Ускладено, ще тим , що на першому поверсі було відділення поліції, його перенесли  і тепер там треба все змінювати», - зазначив М. Воловик.

Однозначно всі на засіданні комісії погодились, що треба терміново щось робити, аби не трапилось лиха. Д. Терещенко запропонував протокольно дати доручення комунальному підприємству «Квартирне управління» протягом 10 днів провести ревізію житлового фонду, абби зясувати, куди можна відселити людей. Як варіант розглядають шлях, коли гуртожиток визнається аварійним і далі діяти за відповідною схемою

 

Світлана Павленко

На фото гуртожиток по проспекту Лесі Українки,28

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться