Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

У Кременчуці хочуть скоротити штат медиків, які працюють по програмі замісної терапії із понад 200 наркозалежними

20 вересня 2022 08:30

Є побоюваання, що це початок повного скорочення кабінету.

У Кременчуці збираються скоротити медичний персонал кабінету замісної підтримувальної терапія (ЗПТ), де за програмою отримують препарати наркозалежні. Зазвичай для ЗПТ у використовують препарати метадону та бупренорфіну гідрохлорид. Приймаючи їх, людина не має тяги до наркотиків.

Раніше цей кабінет знаходився на базі Кременчуцького обласного наркологічного диспансеру, який розташовувався в районі, який називають «Петрівка».

Але цього року його перевели на базу Кременчуцької центральної районної лікарні, а саме - у будівлю поліклініки.

Тож 3 медсестри і 3 лікаря (серед яких один – завідувач амбулаторією, лікар-нарколог і лікар-психіатр) тісняться в одному кабінеті.

Як повідомили Кременчуцькій газеті самі медики, зараз керівництво обласного наркологічного диспансеру хоче у Кременчуці скоротити лікаря і середній медичний персонал.

Також вони акцентували увагу на тому, що зараз замісну терапію проходять в межах 200 містян. Це люди, які отримують регулярно препарати і в кабінеті ЗПТ ведуть контроль, чи не вживають вони наркотики.

До речі, раніше в редакцію надходили скарги на сусідство медиків кабінету ЗПТ і дитячих педіатрів. 

«Так наш кабінет розташовано поруч із кабінетом, де приймають педіатри маленьких пацієнтів. Відвідувачі кабінету ЗПТ здають аналізи, куди і діти. Але ми ж працюємо, бо в цьому є потреба»,- розповів лікар-психіатр Євген Янко.

Він, зі своїми колегами, які колективно звернулись до Кременчуцької газети, побоюються, що скорочення персоналу – то лише початок і після нового року цей кабінет можуть взагалі закрити.

І тоді виходить понад 200 кременчужан, які є учасниками замісної підтримувальної терапії, змушені будуть їздити до Полтави.

Медики сподіваються, що після висвітлення проблеми у ЗМІ, зміниться рішення щодо функціонування кабінету ЗПТ у Кременчуці.

Звернення до редакції надали від медперсоналу: Ірина Яковенко, Сергій Сирота, Людмила Величко, Сергій Сєзін, Євген Янко, Андрій Астанін.

*Метадон — синтетичний препарат опійної групи, що є nu-агоністом опіоїдів. Метадон є опіоїдним агоністом повільної дії, який приймають перорально, тож він поступово потрапляє в мозок, із мінімальним ефектом ейфорії, що виникає після введення іншими шляхами, і водночас запобігає виникненню симптомів абстиненції.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися