Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 1 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці хочуть створити «кризову кімнату»: депутати погодили заходи із запобігання та протидії домашньому насильству

 
 

 

22 октября 2020 12:50

 Як 10-денний прихисток для осіб, що потерпають від домашнього насильства.

На сесії Кременчуцької міської ради депутатам запропонували внести зміни до Програми із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2019-2020 роки. Згідно з проектом рішення у Кременчуці планують створити денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. А також створення «кризової кімнати».

На засіданні президії Кременчуцької міської ради мер Кременчука Віталій Малецький повідомив, що вже на Молодіжному знайшли приміщення. 

Передбачається, що жінки, які потерпають від насилля, короткострокового або цілодобового (до десяти діб) зможуть перебувати у цій «кризовій кімнаті», яка повинна відповідати санітарно-гігієнічним нормам та умовам безпечного тимчасового проживання.

«Існує потреба у розробці проєктно-кошторисної документації та проведенні капітального ремонту приміщення із забезпеченням його усім необхідним приладдям. Здійснення зазначених заходів протягом 2020 року потребує фінансування у сумі 600 тис грн», - йдеться в пояснювальній записці. 

У 2019 році за Програмою із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на 2019-2020 роки передбачали 100 тисяч 338 грн.

Тож у 2020 році з урахуванням змін реалізація заходів Програми потребує фінансування у розмірі 736 тис 205 грн.

У коментарі Кременчуцькій газеті начальник управління у справах сімей та дітей Андрій Макаров повідомив, що кількість осіб, які потерпають від домашнього насилля, у Кременчуці збільшилась. Притулок, з яким укладений договір, і де можуть тимчасово знаходитися особи, які потерпають від домашнього насилля, розташований у Полтаві.

А Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і «кризову кімнату» створюють на вимогу ряду постанов Кабміну у рамках програми «Міста, вільні від домашнього насильства» на 2020-2021 роки, що запроваджена Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні. 

За словами А.Макарова, передбачене співфінансування на створення центру у Кременчуці і «кризової кімнати». Наразі шукають місце для нього. Та вже відомо, що сама «кризова кімната» розташовуватиметься в іншому місці, її адресу не розголошуватимуть у цілях безпеки осіб, що потерпають від домашнього насилля. Розрахована на перебування приблизно 5 осіб.

Доповнено

22 жовтня на сесії міської ради питання затвердили.

НагадаємоДва випадки домашнього насильства в Кременчуці: син тероризував матір, а чоловік вигнав з дому жінку з малолітніми дітьми

Читайте: Громадські роботи і штрафи не допомогли: кременчужанина пригягнуть до кримінальної відповідальності за домашнє насильство над матір'ю

Також нагадаємо: Відтепер за систематичне домашнє насильство до кривдників будуть застосовуватися норми Кримінального кодексу України

Дивіться Онлайн: 47 сесія Кременчуцької міської ради 22 жовтня

 

Світлана Павленко

                          

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися