Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 26 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці хочуть впровадити "Нове шкільне харчування"

 

 

14 лютого 2019 08:15

110 нових страв можуть з'явитися в меню шкільних їдалень.

Адміністрації міських шкіл зобов'язали ознайомити батьків і вчителів із новаціями. Відповідні листи департамент освіти розіслав по школах. 

Команда проекту, за участі представників міністерства охорони здоров’я, міністерства освіти та науки України та фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) презентувала новий “Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах”, автором якого є кулінарний експерт Євген Клопотенко.

Першим кроком у процесі реформування шкільного харчування стала реалізація пілотного проекту у 2017 році, в якому взяли участь понад 1537 учнів трьох шкіл Дніпровського району міста Києва. В результаті, виявилося, що в середньому в їдальні харчуються 29% дітей (від 1-11 класу). А під час тестового приготування нового меню, цей відсоток виріс до 47-60%.

Команді проекту “Нове шкільне харчування” вдалось розробити спеціальне меню для школярів, яке підвищило бажання школярів харчуватися у шкільних їдальнях, вплинуло на розвиток культури здорового харчування, а також частково змінило їх ставлення до їжі в цілому. У процесі тестування рецептів взяли участь не тільки учні, працівники шкіл, але й експерти з питань харчування та дієтологи, що дозволило максимально збалансувати консистенцію жирів, білків та вуглеводів у раціоні учнів, щоб вони отримували усі необхідні їм корисні речовини, а їжа стала смачною, поживною та “сучасною”. Всі 110 рецептів, апробованих у шкільних їдальнях, були внесенні до Збірника.

Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти та науки України, відзначив, що проект “Нове шкільне харчування”, пов’язаний із одним із напрямків концепції “Нової школи”, яку впроваджує та реалізує Міністерство освіти та науки України, а саме збереження здоров’я.

Тепер школи Полтавщини, у тому числі і Кременчука, хочуть долучити до проекту. 

Детально з проектом можна ознайомитися ТУТ

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися