Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 29 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці звільнять від оренди комунальних приміщень на період карантину лише підпримців, які не працюють (Доповнено)

 

23 апреля 2020 16:30

Йдеться про втрату з міського бюджету 900 тис грн щомісячно.

На засіданні Президії депутати розглянули Проект рішення міської ради «Про  звільнення від нарахування та сплати орендної плати орендарів, які орендують майно, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Кременчука», який оприлюдено на офіційному сайті. Його планують розглянути на сесії 23 квітня.

Депутатам Кременчуцької міської ради рекомендують: звільнити з 17 березня орендарів, які орендують об’єкти комунальної власності територіальної громади міста Кременчука від нарахування та сплати орендної плати.

Це стосується періоду проведення заходів щодо профілактики захворювань на коронавірусную інфекцію у місті Кременчуці.

Ці пом’якшення не стосуються орендарів, які орендують об’єкти комунальної власності територіальної громади міста Кременчука для розміщення магазинів з продажу продуктів та товарів господарського призначення, аптек (аптечних кіосків), відділень банків та банкоматів, відділень поштового зв’язку до закінчення дії карантину чи обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням захворювання на коронавірус «COVID – 19» в Україні.

Під час обговорення поступила пропозиція звільнити від оренди лише тих підприємців і суб'єктів господарювання, які не працюють. Інша пропозиція звільнити від сплат всіх 198 підприємців. 

Також пропонували підійти вибірково до тих, хто точно не працюють - тих і звільнити. Остаточне рішення мають затвердити на засіданнях депкомісій.

Доповнено.

14 квітня на засіданні депкомісії з земельних питань і екології депутати обговорили цей проет рішення. Депутат Олександр Роженко зазначив, що неправильно звільняти від сплати всіх орендарів. Адже деяким дозволено вести діяльність в умовах карантину і дохід є.

На це від керівниці Фонду мійського майна Олени Щербіни надійшла інформація про те, що в тому ж Києві, Львові орендарів звільнили.

А ось від депутатів надійшли  пропозиції: розглянути кожний випадок і звільнити від орендної плати за комунальне майно лише непрацюючі підприємства під час карантину. 

Зокрема, депутатів обурило, що "Ощадбанк" просить встановити орендну плату на рівні 1 грн, і той же "Київстар" просить звільнити від оренди. 

У результаті Фонд майна зобов'язали до сесії, яка відбудеться 23 квітня, дати інформацію по кожному підприємству. І затвердити звільнення від оренди за комунальні приміщення лише тих, які не працюють в умовах карантину. Підходити у кожному випадку індивідуально.

Доповнено

На засіданні сесії Кременчуцької міської ради 23 квітня це питання викликало бурхливі обговорення. Так депутатка Оксана Піддубна повідомила, що якщо раніше підтримала проект рішення, але коли ознайомилась із списками орендарів, то змінла думки.

«Ми бачимо не підтрмку підприємців, а приференцію для своїх», - зазначила вона.

Проти тотального звільнення від оренди висловився і депутат Руслан Ульянов.

Депутат Олександр Роженко вказав, що оренду потрібно надавати лише підприємцям, які не працюють.

У результаті проет рішення затвердили з правкою, що звільняють від орендної плати підприємства, які дотримуються умов Постанови Кабміну про окарантинні обмеження і не ведуть свою діяльність. Список таких обіцяли оприлюднити пізніше.

Нагадаємо, Податок на нерухоме майно: карантинне коригування

Частина депутатів міськради Кременчука підтримує ідею, не дивлячись на карантин, відкриття перукарень, кафе та інших об'єктів малого бізнесу.

Кременчуцькі депутати у зверненні до Президента та вищого керівництва попросять залишити спрощену систему оподаткування (Доповнено)

Дивіться: Онлайн-трансляція: XLIII (43) сесія Кременчуцької міської ради 23 квітня 2020 року

      

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться