Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 28 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці національний виробник «АвтоКрАЗ» звернувся за допомогою та отримав відмову

 

19 ноября 2019 16:30

Підприємство, на якому працює більше 1 тис 800 кременчужан, самотужки  вимушене шукати шляхи розв’язання проблеми.

Сьогодні у кременчуцькому міськвиконкомі проходили засідання ряду тимчасових комісій. Серед них і засідання комісії з заборгованості виплати заробітної плати.

На цьому засіданні повідомили, що зараз в нашому місті виникла заборгованість з виплати заробітної плати в розмірі 13 мільйонів 590 тисяч гривень (станом на 1 листопада цього року). З початку року вона збільшилась в 19 разів.

В основному заборгованість утворилася за рахунок боргу із виплати зарплати своїми працівниками в розмірі більше 12 млн грн ПрАТ «АвтоКрАЗ».

На засідання комісії прийшов фінансовий директор ПрАТ «АвтоКрАЗ» Дмитро Новицький. Він визнав, що за вересень цього року у Кременчуці 90% заборгованості із зарплати за рахунок їх підприємства.

Пояснив, що ситуація виникла через те, що відсутня реалізація продукції в тих об’ємах, які були заплановані на початку року. Зменшилося замовлення сфери оборонної галузі, Міністерства внутрішніх справ.

Фіндиректор ПрАТ «АвтоКрАЗ» попросив допомоги в міста та «підставити плече підприємству».

Це Дмитро Новицький озвучив віце-мерці Ользі Усановій, яка головувала на засіданні.

«Це робота з місцевими громадами, у тому числі і Кременчука. Місто може допомогти, купуючи у нас комунальну техніку. А гроші від реалізації продукції ми спрямуємо на погашення заробітної плати», - його слова.

Дмитро Новицький повідомив, на підприємстві не збираються скорочувати працівників, адже ситуація, яка склалась, тимчасова. І вже скоро, коли будуть замовлення, то потрібні будуть працівники для виконання планових завдань. На непопулярні методи, як скорочення штату, на підприємстві не підуть, зберігаючи колектив у понад 1 тисячу 800 працівників.

Отримала Ольга Усанова і відповідь від Дмитра Новицького на запитання, чи підприємство бере участь у тендерах на комунальну техніку, яка закуповується за рахунок міського бюджету.

А саме, нагадав, що у міськвиконкомі Кременчука тендерні умови прописують так, щоб ПАТ «АвтоКрАЗ» не міг брати участь. Адже здебільшого прописані технічні умови під білоруського виробника – МАЗу.

«Тож участь конкретних виробників обмежується», - констатував він.

Також Дмитро Новицький повідомив, що зараз в процесі оскарження ПАТ «АвтоКрАЗом» ряд тендерів, що оголошували у Кременчуці на придбання комунальної техніки за гроші міського бюджету.

А також про те, що на підприємстві роблять все, аби стабілізувати ситуацію із зарплатою. Сподіваючись, що вже за декілька місяців буде стабільна робота на підприємстві.

«Протягом січня-лютого наступного року збільшать інвестиційні програми», - зазначив фіндиректор підприємства.

Та стало зрозуміло, що міська влада Кременчука не хоче хоч якось допомогти в розв’язанні вищеописаної ситуації, адже Ольга Усанова почала розповідати і про недостатність коштів, і про процедури техніки, всіляки відмовляючись від пропозиції підприємства. Зрозуміло – від міської влади Кременчука підприємству нічого чекати допомоги.                   

Та ПАТ «АвтоКрАЗ» готове конструктивно працювати, як у питанні погашення заборгованості із зарплати своїм працівникам, так і у питаннях обслуговування об’єктів соціальної сфери (приміщення гуртожитку, приміщення медсанчастини). Це стосується, зокрема, опалення. А саме - робити все, що в силах, аби виконувати зобов’язання.

 

 

Лазар Леснин

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться