Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 21 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці надзвичайна ситуація з водогоном і каналізацією, що може привести до епідемілогічної та екологічної катастрофи

 

8 жовтня 2019 13:00

30% каналізаційних мереж замортизовано.

У Кременчуці загальна довжина водопровідних мереж міста становить 438,385 км, з них водопроводів, побудованих до 1960 налічується 147,57 км, побудованих в період з 1960 по 1980 роки – 167,23 км і тільки 123,585 км, що побудовані після 1980 року.

Деякі мережі водопостачання різних діаметрів 100-200-300 мм потребують заміни із-за частих поривів на труби з сучасних матеріалів.

Також є необхідність заміни запірної арматури (Д-100 - 800 мм).  Водогони побудовані у 70-80-х роках минулого сторіччя із сталевих труб. Строк експлуатації 14-20 років. Технічний стан незадовільний, трапляються аварії, під час ліквідації яких вимушено припиняється водопостачання. Не кращий стан і водогонів дюкеру, побудованих 30 років тому.

Загальна довжина каналізаційних мереж міста становить 271,113 км. Технічний стан системи водовідведення міста характеризується високим зносом основних фондів. Резерви пропускної спроможності каналізаційних мереж практично вичерпані, 30% мереж замортизовано. Основним фактором аварійності на мережах є повний їх фізичний знос.

Відсутній резерв по напірним колекторам від головних каналізаційних насосних станцій (СП-1, 7, 12, 18 і 19), не дає можливості ліквідувати аварійні ситуації на каналізаційних мережах без припинення подачі води місту (тобто без оголошення населенню).

Існує загроза виникнення надзвичайних ситуацій, що може привести до загострення стану епідемічної та екологічної безпеки в місті з причин відсутності надійності в роботі напірних каналізаційних колекторів.

У зв’язку з цим КП «Кременчукводоканал» виносить на найближчу сесію міської ради, яка відбудеться 24 жовтня, проект рішення  «Про затвердження Програми розвитку водопровідно-каналізаційного господарства Кременчука на 2020 рік».

Розробники стверджують: виконання Програми розвитку водопровідно-каналізаційного господарства міста Кременчука на 2020 рік забезпечить надійність функціонування мереж та споруд водовідведення міста Кременчука, виключить можливість аварійного забруднення оточуючого природного середовища через вилив побутово-фекальних стічних вод на поверхню або у водойми на території міста.

Заміна аварійних мереж водопостачання та заміна запірної арматури забезпечить безперебійне постачання питної води населенню та підприємствам міста та зменшить кількість поривів на мережах і, як слідство, зменшить втрати питної води у розподільчій мережі водопостачання міста Кременчука.

Придбання та встановлення сучасного енергозберігаючого обладнання забезпечить надійність роботи мереж та споруд водопостачання та водовідведення та дасть економію електроенергії. Придбання спеціалізованої техніки дасть змогу вчасно виконувати ремонтні роботи на мережах.  

Виконання Програми в цілому спрямоване на покращення надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення населенню та підприємствам і установам Кременчука.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися