Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 26 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«У Кременчуці навіть покійнику уже немає місця» - подробиці резонансної справи подвійного захоронення на одному місці

 

19 листопада 2020 08:30

Чоловік намагається дізнатися, де поділися останки його покійної дружини.

Кременчуцький пенсіонер Микола Авраменко майже 50 років пропрацював на одному із місцевих заводів. У 1993 році померла його мати, поховали небіжчицю на Крюківському кладовищі. Поруч з цією могилою з часом почали з’являтися й інші поховання родини. А у 2006 році у вічність відійшла дружина Миколи Васильовича  - Лариса Федорівна Авраменко.

«Гробничка стояла, хрест був дерев’яний, але він згнив, викинув його… Щоб зробити якийсь пам’ятничок, у мене не вистачило коштів… Приходив, постійно прибрано було, облагородив… Поки не знадобилося оце місце», - пан Микола показує на свіже захоронення на місці поховання його дружини.

Чоловік розповів, що щотижня приїжджає на кладовище, аби навести лад. Але не так склалося, як завжди, минулої неділі.

« Я від побаченого «потух». Читаю: «Холод». Ой, Боже! Що робить? Таке дурне в голові було, але у тюрму не хочеться йти у свої 77 років», - зітхає М.Авраменко.

Чоловік із рідними почали виясняти, що трапилося. За його словами, чергова по кладовищу розповіла, що директор ритуальної служби своїм працівникам наказав зняти огорожу і копати нову могилу для захоронення.

Нам же по телефону чергова по Крюківському кладовищу Галина Іллівна розповіла, що недавно працює прибиральницею на цьому кладовищі. На запитання з приводу надгробка із могили Лариси Авременко, відповіла, що не пам’ятає, хто його привозив. А далі заперечила свої ж слова.

«Її (гробничку, авт) ніхто не привозив... Була гробничка і точно табличка була із написом «Резерв 146».. Там не було ні пам’ятника, ні  таблички з даними, що хтось похований, ні квітів - нічого не було. Там була була табличка із написом «Резерв 146»... Що там було захоронення, я не в курсі», - говорить Галина Іллівна.

Не на камеру служителька церки, що знаходиться на території кладовища, розповіла нам,  що могилка, про яку йдеться мова, хоч і була без пам'ятника, але завжди прибраною і доглянутою.

Пан Микола говорить, що аби поховали небіжчицю поруч, то не мав би претензій, але ж яму свіжу викопали якраз на тому місці, де вже 14 років покоїться його дружини.

«Я поїхав у ритуальну із документами. В мене є документи, що все законно. А директор і каже, що сам був присутній і у нас не було ні хреста, нічого. Я й кажу, що на «резервній» табличці було написано прізвище та ім’я, дата захоронення і все, як має бути. А дощем змило напис», - говорить М.Авременко.

Він ще розповів, що кілька років тому, йому пропонували місце на кладовищі біля дружини за 5 тис грн, але у пенсіонера таких коштів немає, тому нічого й не став робити. Чоловік вважає, що територію на кладовищі на місці захоронення його дружини, продали Євгену Холоду – заступнику голови Полтавської облради. Саме його матір поховали на місці вже існуючої могили.

Микола Аврменко розповів також, що цікавився, як працівники, які копали могилу, не наткнулися на гроб, який там вже був під землею.

«Раніше говорили, що санітарна норма: метр на два в довжину, і 1 метр 80 см в глибину. .. А він (директор СКРП Стефаненко, авт.) мені і каже, а зараз уже норми санітарні – 1 метр 30 см», - говорить пенсіонер.

Він вважає, що новий гроб поставили зверху на гроб його дружини.

Директор Спецкомбінату ритуальних послуг Віталій Стефаненко спілкуватися із журналістами телефоном відмовився.

«Пишіть письмовий запит. Я по телефону інтерв'ю не даю», - сказав В.Стефаненко.

На наше запитання, коли і куди під'їхати, відповів, що на підприємстві зараз діє карантин.

Показав також М.Авраменко місця поховання своєї сім’ї. Поруч з ними була похована і його дружина, і три роки тому й для облаштування свого місця спочинку пенсіонер проводив заміри території.

Микола Авраменко повідомив, що у поліції напише заяву, аби йому повернули місце захоронення його дружини.

Нагадаємо, чергове богохульство: маму заступника голови Полтавської облради Євгена Холода поховали на місці померлої 14 років тому кременчужанки.

 

 

Тетяна Красельникова

Відео Кирило Воронцов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися