Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 26 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці не всі зможуть отримати компенсацію за гуртки і секції -  на сертифікати для позашкільного навчання для школярів вже чимало нарікань від батьків

 

3 сентября 2019 09:40

Хто зможе скористатися безкоштовним сертифікатом?

З початком нового навчального року у Кременчуці почали роздавати учням безкоштовні сертифікати для учнів на відвідування гуртків і секцій у позаурочний час.

Про те, що «щастя» звалилось на кременчуцький школярів Кременчуцька газета писала раніше.

А також про те, що плата за деякі гуртки, яку виділяє місто не покриває повністю витрат: батькам треба доплачувати ще щомісяця.

І найцікавіше – тут батьки не можуть на власний розсуд визначатися із гуртками із секціями, в які б ходила їх дитина.

Адже діти мають ходити лише в окремі. Про них можна дізнатися на сайті http://nonformaleducation.org.ua/

Також кременчужани обурені, що не в усі міські гуртки і секції беруть сертифікати, які діти отримали в школі.

Приміром, дитина займається плаванням в басейні Нафтохфмік», - то сертифікат не діє, як не пригодиться він учасникам творчих колективів того ж палацу культури «Кредмаш».

Неабияка дискусія розгорілась в соцмережі Фейсбук

«Дівчата, це ще не проблема.Я зіткнулася з тим що сертифікат в багатьох гуртках НЕ діє, як мені пояснили, ззаді  є посилання, переходите по посиланню і читаєте де він діє.Так що можете його викинути», - пише Юлія Неізвідська.

Інше, що дивує батьків, так те, що гуртки, які роками були БЕЗКОШТОВНИМИ, тепер стали платними.

«Син  проїздив рік в «Лідер» (зуп.В.Бойка) на  гурток початкового моделювання. БЕЗКОШТОВНО! При чому, іноді там навіть матеріали (фанеру, картон, пилочки для лобзика) давали. Теж гроші не вимагали. І на шахи туди ж ходив. І теж БЕЗКОШТОВНО. У новій програмі представлені всі гуртки з «Лідера». Як мінімум ДВА з них БЕЗКОШТОВНІ були в минулому році (за інші 100% стверджувати не буду, досвіду немає). Або БУЛИ такими і різко стануть платними з 15 вересня (початок занять)?! В чому логіка?  Можливо, комусь пояснили? У нас збори тільки в середу. Сподіваюся, що розкриють суть цих сертифікатів», - пише Яна Лук'янченко.

Це сертифікати обмажуть право дітей і батьків у виборі, стверджує дехто.

«Я вважаю що ідея дуже хороша. Тільки ось реалізується «трохи по-дебільному». Суть в тому, що потрібно вручити дитині цей сертифікат, а потім це його і батьків вибір -  куди дитині хочеться йти: до державного викладача  або до приватного. Після цього зареєстрований в цій системі викладач ці сертифікати використовує. А так виходить що частини дітей, вони і задарма не потрібні. Чи захоче дитина змінити улюбленого тренера або гурток?», - зазначила  Олена Яковлєва

Так багато дітей вже роками ходять на заняття в приватні школи, в приватні секції чи творчі колективи, а їх в списку на компенсацію немає. І тут питання – чи захочуть батьки змінити улюблене місце дитини на інше. Буде ситуація, коли продовжуватимуть платити і далі.

У коментарі Кременчуцькій газеті, директор департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик пояснив, що побоювання батьків, що сертифікати на братимуть у музичні школи, художню школу – зайві.

«У будь-яку секцію чи гурток комунального закладу сертифікат беруть, а ось за приватні батькам доведеться плати», - зазначив він.

Найцікавіше, що додасться клопоту і викладачам, бо як пояснили батькам, на кожне заняття треба їх носити . І саме викладач має сканувати код.

«Сертифікати видають всім дітям міста від 3 років до 11 класу включно. Оплатять лише 60 з усього міста. Але! Ходити по кружками обов'язково потрібно з ним. Кожне заняття викладач повинен його сканувати, для того, щоб було відділу освіти видно, скільки людина відвідує той чи інший гурток, і не даремно платять зарплату і містять такий гурток», - пише  Наталія Пахомова.

Нагадаємо, «Школа юридичних знань ЛіАС», «Робототехніка», вивчення мов, хореоргафія та карате: визначені переможці конкурсу програм із позашкільної освіти

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться