Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці обговорюють – як жінкам використовувати стратегії планування у бізнесі та досягати гендерної рівності


23 июля 2019 11:40

Слухачам презентували ініціативи проекту «ПРОМІС».

Сьогодні у кременчуцькій мерії розпочався дводенний тренінг «Гендерно-орієнтовне бюджетування у сучасних умовах».

«Це детальний аналіз бюджетних витрат, які йдуть на підвищення рівня життя. Воно розраховане на те, що враховує інтереси усіх груп населення. Щоб ми розуміли, чи всі люди мають рівний доступ до тих коштів та ресурсів, які сьогодні розподіляються з бюджету», - розповіла одна з учасниць тренінгу.

За словами експерта з гендерної рівності проекту «ПРОМІС» Світлани Жаренко, зараз нарада прийняла феміністичну політику, що спрямована на подолання бідності. Та на парикладі Канади пояснила, що у країні працюють над тим, щоб не збільшувати нерівність.  

«На буклетах ми зображуємо не лише чоловіка, а жінку. Хоча є стереотип, що якщо навчити гарно заробляти чоловіка – є вірогідність виїзду закордон. Те саме побоюються і з жінками»,- зауважує С.Жаренко.

Та додає, що суспільство починає відходити від того, що жінка рано народжує дітей та не виходить на роботу. Більше того, за соцдослідженнями, жінки сприяють «проведенню тривалого миру».

«Адже коли жінки заключають мирові угоди – вони тривають набагато довше. Однак жінці досі важко боротися з дискримінацією - що вона так само щось може», - додала вона.

Але зауважила, що проект «ПРОМІС» допомагає реалізовувати проекти жінкам, за однієї умови - якщо вони сприяють покращенню екологічної ситуації.

Та розповіла, чим займається проект:

  • Стратегічне планування жінок в бізнесі – коли допомагають містам та регіонам розробляти туристичні чи інші стратегії, які враховували б потреби різних верст населення. Також це стратегічне планування враховувати голос жінок у прийнятті рішення,
  • Підтримка гендерної рівності – це протидія насиллю над жінками,
  •  Хартія рівності,
  • Покращення рівня безпеки та зручності всіх верст населення,
  • Щоб для жінок були рівні умови заняття бізнесу.

За словами С.Жаренко, за однакової позиції відстоювання чогось між чоловіком та жінкою останню назвуть істеричкою. Тож завдання жінки - не зважати на дані стереотипи.

«Однак займатися тими самими речами вони можуть однаково. Немає чоловічих чи жіночих професій, які стосуються правового покращення життя у суспільстві. Усіх однаково варто привчати справлятися зі стресом, виконувати спілні ролі у родині. І щоб наші діти чи жінки не їхали закордон - ми повинні уже зараз створювати рівні умови для розвитку та прояву своєї соціальної і громадянської позиції усім», - наголосила вона.

Сам проект фінансується федерацією канадських муніципалітетів. Тож в Україні так само працюють на рівні муніципалітетів. Проглянути детальніше про проект можете за посиланням: http://pleddg.org.ua/ua/

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться