Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 27 Мая 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці «помолодшав» інсульт, а кількість інфарктів трохи зменшилася

 

3 марта 2019 09:00

Але загальна ситуація із сердечними захворюваннями в нашому місті погіршується. На що варто звертати увагу, аби убезпечити себе від недуг серцево-судинної системи, та де шукати допомоги, щоб ці проблеми обійти.

За останні роки у Кременчуці трохи збільшилася кількість раптових серцевих захворювань. Таку статистику у відповіді на запит Кременчуцької газети надало комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» – саме у цьому медзакладі діє єдиний у місті кардіологічний центр. Так, за останні три роки майже вдвічі збільшилися кількість звернень щодо симптомів гострого порушення мозкового кровообігу (інсульту)

 

 

І якщо у 2016 році від цієї хвороби померло 55 осіб, то у 2018 році – вже 66.

Щодо віку хворих, то за рік інсульт трохи «помолодшав». За даними медиків, у 2017 році вік пацієнтів з таким діагнозом знаходився у межах 31-91 року, а в 2018-ому – 36-86 років.

Натомість кількість захворювань на інше гостре порушення кровообігу – інфаркт – тримається майже однакових цифр, навіть дещо зменшується

Як і кількість смертей від цієї хвороби: 2016 рік – 60, 2018 – 43. Майже не змінився й «вік» хвороби: у 2017 медики констатували такий діагноз у пацієнтів від 30 до 89 років, у 2018 – від 33 до 88.

Дані швидкої допомоги

На жаль, кількість серцевих захворювань по місту поступово збільшується – підтверджує це і керівник Кременчуцької міської станції швидкої меддопомоги Ігор Дубницький.

«За 2018 рік на нашій лінії зафіксували 1 тис 730 звернень щодо гострих порушень кровообігу мозку (інсульти) і 212 – інфарктів. Вік – переважно пенсіонери, проте є і працююче населення», – говорить він.

Лікар також зауважує на тому, що інсульти серед містян «помолодшали». Окрім випадків хвороби у громадян похилого віку, доволі часто він стається у людей після 35-40 років, бували випадки і у молодих – після 25-ти років.

Серед головних причин інсульту медик називає вроджену серцеву патологію, яка проявилася через роки, хронічні захворювання, а саме: гіпертонія (підвищений тиск), цукровий діабет, церебросклероз (ураження судин мозку), порушення ритму роботи судин, раптові психотравми, непомірне фізичне навантаження, шкідливі звички (куріння, наркотики і т.д.).

«Причини інфаркту міокарда – досить відомі. Як і при інсульті, він виникає унаслідок уже існуючих проблем роботи серцево-судинної системи. Це гіпертонічна хвороба, яка найчастіше виникає на фоні цукрового діабету, церебросклерозу, першопочаткових серцево-судинних захворювань. До того ж причиною є малорухомий спосіб життя», – коментує Дубницький.

Якнайшвидше впізнати небезпеку

Найперші симптоми вищевказаних серцевих захворювань – різкі болі у грудній та черевній області, різкий головний біль. Як пояснив Ігор Дубницький, у випадку інсульту біль може «віддавати» в руки, ноги чи кінчики пальців, стається оніміння частини голови, кінцівок, порушення мови.

При перших проявах симптомів розпізнати інсульт важливо, не зволікаючи. Для цього хворого просять пройти так званий тест УЗП – здійснити три дії:

У – усміхнутися. При інсульті посмішка може бути кривою, куточок губ з одного боку може бути направлений вниз, а не вгору.

З – заговорити. Вимовити просте речення, наприклад: «За вікном світить сонце». При інсульті часто (але не завжди!) вимова порушується.

П – підняти обидві руки. Якщо руки піднімаються неоднаково – це може бути ознакою інсульту.

Це лише три методи первинної діагностики. Та існують й інші.

«Якщо симптоми людини, на ваш погляд, говорять про хворобу, варто не зволікати і звертатися до швидкої допомоги чи до сімейних лікарів. Хоча б раз на рік робити електрокардіограму, проходити обстеження. І якщо призначить лікар, проходити профілактичне лікування, щоб не допустити серйозного ускладнення. Адже хвороба може застати людину раптово», – коментує Дубницький.

Перша допомога при серцевих захворюваннях

Якщо ви помітили у людини ознаки серцевої хвороби, діяти необхідно швидко і спокійно. Як саме, роз’яснюють у Службі екстреної меддопомоги Кременчука. Перш за все, людину варто покласти у горизонтальне положення та розстібнути все, що здушує чи заважає дихати – ґудзики, краватку, ремінь чи інші стискуючі речі. Якомога скоріше викликати швидку меддопомогу.

Медики додають, що задля таких випадків у домашній аптечці мають бути і препарати першої допомоги, які вам призначив сімейний лікар: це гіпотензивні препарати, які полегшують біль у серці (нітрогліцерін та ін.), противосклеротичні.

Але не забувайте, що приймати ліки безконтрольно - небезпечно. Тож обов’язково запитайте у свого лікаря, які пігулки вам треба мати дома.

«Є і ті ліки, які варто приймати постійно задля профілактики, якщо така необхідна, але призначити її може лише ваш лікар», - додав Дубницький.

Зазначимо, що Полтавська область входить у п’ятірку областей України за найбільшою кількістю захворювань на серцеві недуги. Зокрема, інсульт з року в рік «молодшає».

Допомога «сердечникам» у Кременчуці

Оглянути та перевірити вашу серцево-судинну системи можна як у приватних медзакладах, так і в міських. У приватних першочергове обстеження коштуватиме від 100 грн і вище (кардіограма серця), прийом лікаря – 200 грн, аналізи крові та сечі – від 20 і до 150 грн.

Надають у Кременчуці і безоплатні послуги з діагностики та лабораторних досліджень. Для цього необхідно звернутися до сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію. Він скоригує ваші подальші дії та випише необхідні направлення.

Окрім того, з 2017 року у Кременчуці запровадили програму «Стоп Інфаркт», за допомоги якої за кошти міського бюджету проведено 100 коронографій (метод рентгенологічного дослідження уражень вінцевих (коронарних) артерій серця) у комунальному підприємстві лікарні «Кременчуцька».

Цю процедуру роблять містянам, які звертаються в інфарктному або передінфарктному стані.

Проте звернемо увагу, що кількість таких хвороб у місті порівняно з минулими роками зменшилася не в рази, а лише на кілька десятків. Щоб отримати більш детальнішу інформацію, звертайтеся до свого сімейного лікаря. Він має розповісти вам про умови, на підставі яких можна стати учасником цієї міської програми.

Не забувайте і про можливість безкоштовного профогляду на гіпертонічні та інші серцево-судинні захворювання, на які вас може направити сімейний лікар.

Звернемо увагу, що, як обіцяли, у Кременчуці та по всій Україні з 1 липня 2019 року діятиме програма «Безкоштовна діагностика». Вона гарантує безоплатне проходження понад 50 обстежень та лікувальних процедур на поширені хвороби внутрішніх органів, зокрема і серця. Це ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи.

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться