Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці презентували проект створення Вільної економічної зони «Кременчук»

 

26 июня 2020 16:45

Це допоможе пожвавити економічну ситуацію регіону, ритмічніше запрацювати підприємствам.

Сьогодні у Кременчуці начальник головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін презентував проект створення Вільної економічної зони в Кременчуці: «Інвестиційний клімат вільної економічної зони «Кременчук».

Він зазначив, що днями на обласній колегії повідомили, що на Полтавщині зменшились відрахування Єдиного соціального внеску. Зокрема,  у травні 2019 року вони склали 58 млн 182 тис грн, а в травні цього року - 48 млн 491 тис грн. На підприємствах скорочують працівників ось і наслідки.

«На Кременчуцькому стальзаводі скоротили 1 432 особи, зменшились надходження до бюджету на 3 млн 579 тис грн., на нафтопереробному заводі - 1 122 працівника  - до бюджету менше сплатили на 1 млн 518 тис грн, готуються три хвилі скорочень на Крюківському вагонобудівному заводі», - зазначив В.Тараторін.

Він говорить, що хоч зараз немає проблем із виплатою пенсій в Полтавській області, та в недалекому майбутньому є всі передумови, що вони будуть.

Як вихід пропонує у Кременчуці – місто, яке дає 49% доходів бюджету області, - створити Вільну економічну зону (ВЕЗ).

На думку Володимира Тараторіна, це допоможе пожвавити економічну ситуацію регіону, ритмічніше запрацювати підприємствам. Як наслідок буде збільшення надходжень до бюджету, створення нових робочих місць.

«Ми вже розіслали цей проект всім керівникам великих промислових підприємств міста. Вони зараз з ним ознайомлюються. Це не означає, що всі підприємства мають вступити у цю Вільну економічну зону. Там може бути їх декілька», - його слова.

Про те, що в Україні вже діють Вільні економічні зони, розповів Сергій Чернявський, адвокат, керівник юридичного департаменту інвестицій групи компаній «Фокус.юа».

Він зупинився на тому, що в Україні зараз законодавчо дозволено створювати ВЕЗ. Спеціальні (вільні) економічні зони створюють Верховною Радою України за ініціативи Президента, Кабміну, або місцевих рад.

І нагадав, що у таких зонах діятиме спеціальний митний режим, спеціальний режим оподаткування, на 5 років звільняють від сплати ввізного мита і оподаткування на додану вартість тощо.

Володимир Тараторін зауважив, що мав розмову з мером Кременчука Віталієм Малецьким щодо впровадження цього проекту в місті і його він зацікавив.

Тож для створення ВЕЗ «Кремкенчук» нобхідне рішення міської ради, проект положення про її статус (вже розроблений), точний опис кордонів та карту її території (потребує обговорення), техніко-економічне обґрунтування доцільності створення і функціонування (в розробці та потребує обговорення), проект закону про створення ВЕЗ – проет розроблено.

Довідка

Вільна економічна зона (ВЕЗ) — частина території країни, виділена із загального митного кордону держави, яка має повну свободу в режимі господарських питань, з особливим режимом управління і пільговими умовами діяльності, податковими пільгами для місцевих підприємців та іноземних фірм.

 

Світлана Павленка

Фото, відео Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться