Наречена Романа подала петицію до Президента Зеленського про присвоєння звання йому посмертно Героя України.
На особистий прийом громадян до секретаря Кременчуцької міської ради звернувся батько загиблого Захисника України Романа Зеленського Микола Зеленський з тим, аби одну із вулиць Кременчука назвати на честь його сина.
Чоловік розповів, що його син віддав життя за Україну, при цьому у нього була бронь, але він відмовився і пішов в лави ЗСУ.
"Він був в Херсонській області, коли з Криму туди зайшли російські ДРГ. Їх кинули туди, щоб вони їх знищили. Це був спецназ, він проходив спеціальну підготовку на одній з баз ФБР. Їх навчали канадські та американські інструктори. Коли почалась війна, звідти їх кинули в Гостомель. Гостомель був зайнятий чеченцями і російськими спецпризначенцями. Вони відступили. Звідси починається бойовий шлях - Київщина, потім Харківщина, Ізюм, потім Лиман, Луганщина, потім їх перекидали на Бахмут...", - розповів Микола Зеленський.
Він пригадав випадок, коли майже всі бійці групи його сина загинули. Залишився Роман і ще один військовий.
"Роман набирає новий склад із тих, кого він знав, і продовжується далі його бойовий шлях. Потім знову його кидають на Донбас, де вже захлинувся наш контрнаступ. Часів Яр, Серебрянський ліс. І потім знову Часів Яр... Далі добровільно написав рапорт, в Курську область. Там брали участь при захоплені перекачувальної станції, а потім в одному із боїв (він був у старшій групі), був смертельно поранений в голову. Я розмовляв з хлопцями, з якими він там був. Його вивезли в Суми. У Сумах його чекав вертоліт із Києва, в клініку Шалімова. Але серце не витримало, він загинув", - розповів батько загиблого Захисника.
Нагадує, що у Кременчуці прощались із Романом Зеленським 24 серпня цього року. Сотні побратимів приїхали віддати йому шану. Наречена Романа подала петицію до Президента Зеленського про присвоєння звання йому посмертно Героя України.
"Там дається 90 днів на збір підписів, пройшло 45 днів. Нам залишилося зовсім мало. Вже є 23 тис 415 голосів", - із слів батька.
Своєю чергою Юрій Гриценко нагадав, що формально у Кременчуці завершили процеси декомунізації і деколонізації щодо перейменування вулиць. Але розповів, що вже є приклади, що вулицям, які не підпадають під ці процеси давали нові назви, пов'язані з іменами Героїв сучасної війни. До 5 вулиць так отримали нові назви.
Вказав, що для цього потрібно зібрати підписи понад 60% мешканців вулиці, яку хочуть перейменувати.
Микола Зеленський нагадав, що син був прописаний на вулиці Харківській. Але сам говорить, що навряд чи цю вулицю схочуть перейменувати. Але як варіант є вулиця Автозаводська, чи Індустріальна, які знаходяться поруч.
Детальніше у відео Микити Ліцкевича
Світлана Павленко