Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 19 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці розробили Регламент навчання в школах в умовах карантину: одна маска на три години, чотири учні за столом в їдальні

 

7 августа 2020 12:30

Передбачені умови навчання при високому ступені захворюваності.

У Кременчуці розроблено Регламент роботи закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти м. Кременчука в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVІD-19 згідно з додатком.

Текст його оприлюднили на офіційному сайті Кременчуцької міської ради, а затвердити мають на засіданні міськвиконкому.

«Цей Регламент спрямований на уникнення рецидивів інфекційних спалахів, виконання санітарно-епідемічних вимог, забезпечення безпечного перебування усіх учасників освітнього процесу в закладах освіти», - пояснюють розробники.

Керівник закладу освіти видає наказ про підготовку роботи закладу освіти в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVІD- 19, яким призначає відповідальних осіб за виконання усіх заходів.

Проводить навчання та тренування для всіх працівників закладу з метою освоєння та володіння усіма необхідними навичками по запобіганню розповсюдженню інфекції та визначає конкретні обов’язки та вимоги до роботи кожного.

Забезпечує придбання миючих, дезінфікуючих засобів, рукавичок, засобів особистої гігієни, засобів індивідуального захисту (респіраторів, захисних масок) тощо.

Забезпечує наявність засобів індивідуального захисту працівникам закладу освіти  із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи .

Кількість засобів індивідуального захисту у закладі забезпечується не менше ніж на 5 робочих днів, у тому числі на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Перевіряє (у складі комісії) стан готовності приміщень: навчальних кабінетів, майстерень, медичних кабінетів, туалетних кімнат, харчоблоків, їдалень, спортивних та тренажерних залів, площадок, ігрових майданчиків тощо.

Допускає до перебування в закладі освіти працівників за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, в тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Варто відзначити, що особи, у яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2оС або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до участі в освітньому процесі.

На вході в навчальний заклад має бути встановлено місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками.

У закладах освіти має бути розроблено  маршрути руху здобувачів освіти (задіюються всі можливі входи в приміщення закладу) та складає графік, за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу. Графік допуску повинен формуватися таким чином, щоб запобігати утворенню скупчення учасників освітнього процесу.

Заборонено буде допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім тих, хто супроводжує людину з інвалідністю.

Директор навчального закладу має  перед початком занять провести опитування педагогами учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби. У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здійснюється ізоляція дітей в спеціально відведене приміщення закладу, інформуються батьки (інші законні представники), повідомляє Центр первинної санітарної допомоги за територіальним принципом.

Згідно з Регламентом: захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Також передбачено після кожного навчального заняття проведення провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

У школах мають розробити є графік харчування здобувачів освіти. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведською столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється. При організації харчування відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

Усі працівники харчоблоку мають бути забезпечені засобами індивідуальною захисту (із розрахунку І захисна маска на 3 години роботи), одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов’язаних між собою.

Треба буде організувати  ретельне миття рук з милом або обробляння їх антисептичним засобом працівниками харчоблоку після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту.

Навчання в закладі освіти в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 організовуватимуть в залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний»).

 «Зелений рівень» – низький ступінь захворюваності. Заклади освіти працюють відповідно до Регламенту роботи закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти м.Кременчука  в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVІD- 19.

«Жовтий рівень» – допустимий ступінь захворюваності. Навчальні заняття організовуються в дві зміни по 3-4 уроки на день в одному класі (основні предмети) з дотриманням Регламенту роботи закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти м. Кременчука в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVІD- 19. Інші заняття проводяться дистанційно.

«Помаранчевий рівень» – середній ступінь захворюваності. Навчальні заняття організовуються в дві зміни з дотриманням Регламенту роботи закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти м. Кременчука в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби СОVІD- 19. Уроки в закладі освіти проводяться протягом 4 днів по 3-4 уроки на день. Один день на тиждень всі уроки проводяться дистанційно крім 1, 4, 5, 9, 11 класів. Адміністрація видає окремий розпорядчий документ, згідно якого проводяться дистанційні заняття (визначає клас/групу, день занять). Заборонене харчування в їдальнях, крім буфетної продукції.

«Червоний рівень» – високий ступінь захворюваності. Відвідування закладів освіти заборонено. Організовується дистанційне навчання для всіх класів/груп.

«Зелений», «жовтий» або «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки дозволяє відвідування позашкільних закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю не більше ніж 20 осіб. Вказане обмеження не поширюється на заклади дошкільної та загальної середньої освіти, де відвідування дозволено в звичайному режимі.

Нагадаємо, Губернатор Синєгубов розповів про жахи: область поділять на зони, а рух транспорту можуть зупинити

У школу – без форми

Відповідальний крок: збираємо першокласника до школи

Збираєте першачка до школи? Готуйте щонайменше три тисячі гривень

 

 

Світлана Павленко

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться