Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 31 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У Кременчуці сироватки проти дифтерії немає - рятувати хворих буде нічим

Ми в Telegram

30 жовтня 2019 14:00

При дифтерії – 50% є летальними.

Дифтерія повертається через низький рівень охоплення щепленням за останні роки.

Про це попереджають лікарі. Резонансними з точки зору санітарно-епідеміологічного благополуччя України стали випадки дифтерії, зареєстровані в останній час.

Як нагадала головний епідеміолог Лариса Коровіна, зараз в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії. Із них 18 – в жовтні. І є ще два нових випадків.

У Кременчуці останній раз випадки дифтерії фіксували в 2006-07 роках.

«Це не привід заспокоїтися і чекати коли хвороби прийдуть в Кременчук», - зазначає лікарка.

А її колега дитячий інфекціоніст, завідуючий інфекційним відділенням Кременчуцької дитячої лікарні Андрій Бугайчук нагадує, що небезпечний токсин, який з’являється в організмі під час дифтерії. За своєю агресивністю він третій після токсинів ботулізму і правцю.

Нерідко дифтерія починається, як звичайна ангіна. Та основним її клінічним проявом є наліт, який з’являється в горлі на мигдалинах.

«Температура тіла при дифтерії не дуже висока. Болить горло, а потім біль зникає. Якщо не лікувати дифтерію. То можливе токсичне ураження головного мозку. І як побічні явища – хвороби серця», - нагадує лікар.

Його рекомендація – не займатися самолікуванням, а при перших ознаках хвороби звертатися до сімейного лікаря чи педіатра.

А. Бугайчук зазначає, що у хворих з гнійними ангінами відбирають матеріали і направляють на дослідження дифтерії. Дослідження безкоштовні і щодня таких в Кременчуці проводять до 10.

Тут, як і в випадку з кором, єдиним засобом профілактики є вакцинація.

Та на жаль, у Кременчуці зараз лише 35% дорослого населення отримало планову ревакцинацію від дифтерії. Про це акцентує заступник директора з охорони дитинства і материнства ЦПМСД №3 Надія Боровик.

Вона нагадує, що вакцинація для дорослих і дітей – безкоштовна. Кременчук забезпечений вакциною в повному обсязі.

Діти отримують щеплення планово (згідно з календарем щеплення), а дорослі що десять років. Роблячи відлік від 16 років.

Вона зауважує, що поняття зайвого щеплення не буває. Навіть, якщо людина не пам’ятає, коли останній раз робили вакцинацію проти дифтерії і правця, то краще звернутися і поновити її.

З дітьми – до педіатра, а дорослим – до сімейного лікаря. Ці фахівці дають направлення на вакцинацію в кабінет щеплення.

Лікарі ще акцентують – сироватки проти дифтерії немає ані в Кременчуці, ані в Полтавській області. У Україні  вона є лише в районах, де зараз особливо загрозлива епідситуація. І нагадують, що при дифтерії – 50% є летальними.

А ще протидифтерійної сироватки в Україні не вистачає на всіх, у кого виявили це захворювання. Про це 28 жовтня повідомила на прес-конференції в Києві радник міністра охорони здоров'я України Ольга Голубовська.

За словами Голубовської, протидифтерійного імуноглобуліну, який поставляється в Україну періодично і якого станом на 24 жовтня було близько 140 флаконів на всю країну, "абсолютно недостатньо на майже 20 хворих на дифтерію".

«На одного дорослого пацієнта необхідно приблизно 50 доз, тобто, по суті справи, це на кілька хворих. Звичайно, доводиться зменшувати кількість введеного антитоксина ... Основний фактор патогенності цієї палички - це токсин, який викликає характерні зміни в ротоглотці і тяжкої поразки внутрішніх органів. ... Нейтралізація цього токсину є основним лікуванням цього захворювання, і звичайно, доступ у нас обмежений, якщо м'яко сказати», - заявила радник.

Голубовська вважає, що це питання виходить за рамки компетенції МОЗ і до його вирішення слід, зокрема, залучити Рада національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, Дифтерія 2019: за жовтень 18 хворих, а на Полтавщині трохи більше 50% проведено планового щеплення

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися