Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 17 Сентября 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці таки поділять школи на ліцеї та гімназії: депутати підтримали реформування класів у профільні

 

12 декабря 2018 18:15

Хоча близько 40 хвилин дискутували щодо того, чи варто це робити прямо зараз.

Депутат Т.Сідерка повідомила, що її фракція ("Радикальна партія Олега Ляшка") голосуватиме проти цього рішення та питання не доцільне навіть з юридичної сторони. 

«Реформування профільної освіти в Україні дійсно відбувається на основі закону України про освіту. У нього в прикінцевому положенні визначено, що профільна освіта у нас впроваджується з 1 січня 2027 року. До цього Кабмін опрацював окреме розпорядження, яке чітко визначає етапність цих дій. Згідно цього, перший етап почне впроваджуватися у другому кварталі 2020 року. Для чого ми зараз, спаплюжуючи законодавчу базу, біжимо поперед потягу. Перше, розглядаємо соціально-економічний аспект питання. В першу чергу, це не зручно для дітей. Проміром, школярі 5 класу вимушені переходити у інші школи, тобто їх будуть змушувати. І друге: що буде з тими вчителями, які лишаться без педагогічного навантаження в тих школах, де 10-х класів не буде», - говорить Т.Сідерка.

За її словами, вчителі будуть вимушені по-тихому звільнятися.

«До того ж, перші класи формуються за територіальною причетністю. Тут же будуть зміни. На Молодіжному вся кількість 10-класників перейдуть у єдину 17-ту школу. Рішення сире і його варто доопрацьовувати зі всіма його ризиками. До того ж, дітям і батькам не надали часу обрати профільний клас», - сказала вона.

Про те, що по місту близько 10-ти шкіл таких, як загальноосвітня школа №2, розповів із трибуни депутат Денис Терещенко.

«Різні бували часи. Інколи бувало й таке, що не вистачало грошей і на крейду. Але було і так, що ми втратили дві школи. І я, як депутат від Ревівки, можу сказати, що якщо у школі близько 10 років не було 10 класу, то це не добре вплине на життя школи», - говорить Д.Терещенко.

Та зауважив, що депутати не зустрічалися з усіма батьками, дітей яких ставлять перед вибором зміни навчального закладу. І тому закликав доопрацювати дане рішення, проаналізувавши бажання кожного учня.

Про те, що неприпустимо, щоб одні школи вважалися вищими, а інші ні – повідомив Д.Кавунник.

«Важливо, щоб школи конкурували. А ми зараз самі поділимо людей на крутість у школах», - зауважив він.

Про те, що освіта повинна рухатися вперед і не може залишатися консервативною – зауважив на початку виступу директор департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик.  

«Це не економія коштів, не закриття навчальних закладів – вони гарантовано будуть там навчатися і всі вчителі будуть там із роботою. Такий поділ визначає закон. Що початкова школа – це 1-4, гімназія – це 5-9 класи і 10-11 класи – це ліцеї, а в подальшому 2027 році – це 12-ті класи. І правильно було сказано, що все з 2027 року, але це перехід на 12-річний термін навчання», -сказав Г.Москалика.

За його словами, він отримав лист із департаменту освіти, який вимагає привести графіки навчання відповідно до 9-ї статті.

«Також у одному із пунктів передбачено, що у третьому кварталі 19-го року провести інвентаризацію наявних профільних шкіл. А якщо у нас їх не буде – не буде і що інвентаризувати. І оскільки варто привести готовність до 12-річок, на початкові виділяються субвенції на парти, обладнання, і відповідно, це буде планування для старшої школи. Далі пункт «створення академічної мапи мережі ліцеїв, і вони функціонуватимуть самостійно: 10,11,12 клас.» До цього варто йти і готуватися», - пояснив Г.Москалик.

Та пояснив суть реформи, де старша школа вважатиметься академічною. Діти вивчатимуть певний предмет та готуватимуться вступати через здачу ЗНО до ВНЗ. А от професійна освіта - це професійно-технічні училища чи як вони тепер називаються «ліцеї».

«В одному класі не можуть поглиблено вивчатися математика, фізика чи українська мова. Має бути поглиблений один предмет. І щоб дитині вступити до профільного факультетув інституті – йому варто вивчати окремі предмети, щоб успішно здати ЗНО. Чому  у дітей можуть бути проблеми при навчанні за звичайною програмою? А тому, що їм не вистачає кількох предметів. Щоб потім вступити на потрібний їм факультет і вони після уроків йдуть до репетитора,а  тоді з пухлою головою повертаються додому. Я також випускник 28-ї школи і не хочу ввійти у історію заклау, як той, хто знищив там 10-ті класи. Але ж не для себе це роблю, не для економії, а для того, щоб дитина вибрала свій профіль і вчилася поглиблено», - додав він.

Про те, що депутати не можуть вирішувати за дітей і батьків – це факт – зауважив депутат Г.Іванян.

«Якщо ми довірили окремим людям керувати освітою, давайте дозволимо йому і проводити реформування», - зауважив депутат Віктор Калашник.

«Школи розвивалися і до чогось йшли. А чому ми зараз повинні перебудовувати школи, у окремі школи вміщувати більшу кількість класів?!» - зауважив депутат В.Курченко-Гай.

Наприкінці дебатів Г.Москалик запевнив, що перед новорічними святами вони проведуть зустріч із учнями 9-х класів та знаходитимуть разом із ними правильні шляхи вирішення даної ситуації.

Пропозицію про зняття даного питання на доопрацювання фракцією РПЛ депутати не прийняли.

У цілому ж питання підтримали 22 голосами.

Нагадаємо, не всі кременчуцькі депутати бажають реформування шкіл.

 Кременчуцька газета теж вчора писала, що кременчужани обурені, що на Молодіжному залишиться лише одна школа з 10-11 класами

Це проект рішення, згідно з яким у Кременчуці створюють 10-ть ліцеїв.

 

 

Ліна Романченко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться