Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 30 Липня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці у 2019 році сімейні лікарі отримають надмірне навантаження

 

 

1 січня 2019 09:00

Катастрофічна нестача медиків у місті позначиться на їхніх гаманцях.

У 2019-му році держава виділятиме на первинну медичну допомогу одній людині 370 грн на рік. Таким чином базовий тариф Національної служби здоров’я лишиться на рівні 2018 року. Урахування вікових підвищуючих коефіцієнтів застосовуватиметься тільки за пацієнтів, які уклали декларації в межах норми. Це зафіксовано в постанові Кабінету міністрів від 18 грудня 2018 року, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Також там повідомили, що у наступному році сімейні лікарі, терапевти та педіатри зможуть набирати більше пацієнтів, але це позначиться на їхніх гаманцях.

«Якщо кількість пацієнтів за деклараціями у лікаря первинної медичної допомоги перевищує рекомендований ліміт до 10%, обслуговування цих пацієнтів буде оплачено за тарифом 370 грн/рік на людину, без застосування вікових коефіцієнтів», – обіцяє МОЗ.

Якщо ж кількість декларацій перевищуватиме оптимальну більше, ніж на 10%, то вони будуть оплачені за тарифом 370 грн/рік на людину із застосуванням понижувальних коефіцієнтів, без застосування вікових коефіцієнтів:

• від 110% + 1 декларація до 120% – коефіцієнт 0,8;

• від 120% + 1 декларація до 130% – коефіцієнт 0,6;

• від 130% + 1 декларація до 140% – коефіцієнт 0,4;

• від 140% + 1 декларація до 150% – коефіцієнт 0,2;

• від 150% + 1 декларація і всі наступні – коефіцієнт 0.

Наприклад, якщо ліміт перевищено більше, ніж на 10%, до тарифу 370 грн/рік на людину застосовуватиметься коефіцієнт 0,8, якщо більше, ніж на 20% – 0,6 і так далі. Якщо кількість декларацій перевищує ліміт більше, ніж на 50%, оплата Національної служби здоров’я за них припиняється.

МОЗ визначив, що оптимальна кількість пацієнтів для сімейного лікаря складає 1 800, для терапевта – 2 000, а для педіатра – 900.

Зазначимо, що для Кременчука, де сімейними лікарями міська влада на чолі з Віталієм Малецьким забезпечила доросле населення на 65%, а дитяче – на 75%, такий стан речей потягне значне навантаження на «сімейників».

«Лікарів у Кременчуці якщо замало, а пацієнтів – багато, то без медиків громадян ніхто не залишить. Лікарі наберуть дуже багато пацієнтів і до медиків застосують понижуючий коефіцієнт. Це означатиме, що навантаження на лікарів зросте, а суттєво вищою зарплата не стане. Аби система належно працювала і лікарі не були перевантажені, потрібно місцевій владі набирати лікарів, мотивувати їх видачею квартир чи чимось іншим.

Ви ж розумієте, що оптимальний варіант для зарплат – це коли лікар набрав 100% і все. А якщо більше, то коефіцієнти не дадуть йому суттєво збільшити зарплату при тому, що пацієнтів буде забагато. Грубо кажучи, він буде отримувати трохи більше, ніж зараз, але працювати повинен буде на 1,5 ставки.

У Полтаві лікарів майже достатньо. Там забезпечення «сімейниками» – 90% і вище, тому не буде понижуючого коефіцієнта. Там все буде гідно», – розповіли нам у прес-службі МОЗ.

Також там зазначили, що постанова регулює й інші фінансові питання реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення на первинній ланці на 2019 рік. Зокрема, медзаклади будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу до 1 липня 2019 року за тарифом 120 грн/рік на людину.

Щомісяця буде здійснюватися перерахунок з урахуванням нових укладених декларацій.

«Якщо до липня 2019 року хтось не підпише декларацію, то з того часу за пацієнта національна служба здоров’я платити не буде. Таким пацієнтам лише буде надаватися екстрена меддопомога. Цей пацієнт не внесений у систему, тому його і на аналізи безкоштовні лікар послати не зможе. Він запропонує йому піти і підписати декларацію», – пояснили Кременчуцькій газеті у прес-службі міністерства.

Нагадаємо, чого чекати від медицини у 2019 році: безкоштовна діагностика, реформа «швидкої» та забезпечення пацієнтів ліками.

 

Олег Булашев 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися