Кременчуцька газета
Неділя, 26 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

У Кременчуці у вересні цього року атмосферне повітря брудніше, ніж рік тому

27 жовтня 2022 16:30

Дані щоденних досліджень.

Департамент екології та природних ресурсів і Полтавська ОВА оприлюнили інформацію про стан атмосферного повітря в м. Кременчуці вересень 2022 року.

Систематичні спостереження за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в нашому місті  проводяться Кременчуцькою лабораторією спостережень за забрудненням атмосферного повітря Полтавського центру з гідрометеорології на 4-х стаціонарних постах. Пост №1 (вул.Молодіжна, 9), пост №2 (вул.Лікаря О.Богаєвського, 2), пост №4 (вул.Шевченка, 22/30), пост №5 (вул.Приходька, 89).

Для визначення забрудненості повітря міста у вересні відібрано та проаналізовано 1 тис 770 проб щодо десяти забруднювальних домішок. Відбір проб здійснювався 2-4 рази на добу, щоденно крім неділь, тривалість відбору проби 20-30 хвилин.

Відбирались проби на вміст важких металів. Середньомісячні концентрації пилу спостерігались у межах 0,7 – 1,0 середньодобової гранично допустимої концентрації (ГДК). Порівняно з серпнем середній вміст речовини дещо зменшився по всьому місту. Випадків перевищення ГДК  не зафіксовано.

Рівень забруднення повітря формальдегідом перевищував ГДК на всіх постах спостережень, але загалом по місту значно зменшився порівняно з попереднім місяцем. Найбільший вміст домішки спостерігався в районі зупинки «Кредмаш», найменший – у Крюкові. 

Середньомісячні концентрації діоксиду азоту спостерігалися в межах 0,6 – 1,2 ГДКс.д. Найбільший середній вміст домішки був у районі зупинки «Центральний ринок». Порівняно з серпнем рівень забруднення цією речовиною зменшився в лівобережній частині міста, у правобережній – не змінився. 

Середньомісячні концентрації оксиду вуглецю на всіх постах спостережень не перевищували рівня 0,2 ГДКс.д. Порівняно з попереднім місяцем загалом по місту вміст домішки не змінився. Випадків перевищення не зафіксовано.

Вміст фенолу визначався на ПСЗ № 1, ПСЗ № 4 та ПСЗ № 5. Порівняно з попереднім місяцем рівень забруднення фенолом зменшився на Молодіжному, у центрі міста збільшився, у Крюкові не змінився  Зафіксовано п’ять випадків перевищення за максимально разовою гранично допустимою концентрацією.

Вміст сажі визначався на ПСЗ № 1 та ПСЗ № 4. Порівняно з попереднім місяцем вміст сажі дещо зменшився в районі розташування ПСЗ № 4. Перевищень за максимально разовою ГДК не зафіксовано.

Середньомісячна концентрація ангідриду сірчистого на Молодіжному дещо зменшилася та становила 0,1 ГДКс.д. В інших районах міста – не змінилася. Перевищень за максимально разовою гранично допустимою концентрацією не зафіксовано.

Спостереження за оксидом азоту проводились на ПСЗ № 2. Порівняно з серпнем середньомісячна концентрація не змінилася та становила 0,4 ГДКс.д. Перевищень за максимально разовою ГДК не зафіксовано.

Спостереження за вмістом аміаку та сульфатів проводились на ПСЗ № 2. Середньомісячна концентрація аміаку ще дещо зменшилася та становила 0,2 ГДКс.д., сульфатів – не змінилася - 0,008 мг/м3 (ГДК на сульфати не встановлена). Перевищень за максимально разовою ГДК з аміаку не зафіксовано. Порівняно із вереснем 2021 року загальний рівень забруднення атмосферного повітря міста дещо збільшився.

Динаміку вмісту середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста Кременчука за вересень 2021 року та квітень – вересень 2022 року (у кратності ГДК) ілюструє діаграма.

Нагадавємо, у червні у повітрі Кременчука перевищений рівень формальдегіду, а рівень фенолу зменшився

 

Сваітлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися