Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У Кременчуці викрали людину і вимагали від неї повернення 15 тис дол боргу: як викрадача покарав суд

Ми в Telegram

10 серпня 2022 19:30

Судова справа.

 

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Олександр Гусач розглянув у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадженняпо обвинуваченню ОСОБА_1 , уродженця м. Кременчука, українця, громадянина України, освіта середня, не працюючого, раніше судимого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.146 "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини", , ч.2 ст.355 "Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань" Кримінального кодексу України.

Як сказано у вироку, 11.05.2022, близько 8-ї години, ОСОБА_1 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на викрадення людини та незаконне позбавлення волі, з корисливою метою, на автомобілі «Opel Omega», приїхав в двір багатоквартирного будинку, в якому проживає ОСОБА_2 .

Реалізовуючи спільний злочинний умисел направлений на викрадення людини, із корисливих спонукань, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою примушування ОСОБА_2 до виконання цивільно-правового зобов`язання ОСОБА_1 та особи, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, дочекались, коли близько 08 год. 30 хв. ОСОБА_2 вийшов з під`їзду вказаного будинку та несподівано наздогнавши останнього на автомобілі, нанісши потерпілому невстановлену кількість ударів в область обличчя, тулуба, кінцівок та проти його волі, взявши за руки та ноги заштовхали до автомобіля марки «Opel Omega», чим обмежили його вільне пересування та поїхали у напрямку вул. Ярмаркова в м. Кременчук.

У подальшому, ОСОБА_1 та особи, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, привезли та утримували ОСОБА_2 проти його волі у будівлі. Під час незаконного утримання ОСОБА_2 у вказаній будівлі, його праву руку було приковано кайданками до металевої бочки.

Після цього, 12.05.2022 близько 11 години ОСОБА_2 було звільнено та на автомобілі марки «BMW», який належить особі, матеріали відносно якого виділені в окреме провадження, вивезли до станції технічного обслуговування автомобілів по вул. Сумська в м. Кременчук, звідки потерпілий на автомобілі «Nissan Rogue», приїхав додому.

Внаслідок нанесення ушкоджень відповідно до висновку експерта №327 від 29.06.2022 року на тілі ОСОБА_2 виявлено тілесні ушкодження у вигляді:

-  перелому правої виличної кістки та дуги зі зміщенням відламків, саден в скроневій ділянці та у зовнішньому краю правого ока;

- скалковий перелом 12-го ребра зліва та садно у проекції рівня 12-го ребра,

- скалковий перелом кісток носа, синці параорбітальних ділянок,

- садна верхньої губи, синця підборіддя, синців передпліччя, саден та синців тулуба,

- крапкові рани у ліктьовому згині та синці у проекції 5-го ребра зліва,

- сліди медичних маніпуляцій та за ступенем тяжкості не розцінюються.

Крім цього, в період часу з 08 год. 30 хв. 11.05.2022 до 11 год. 00 хв. 12.05.2022 ОСОБА_1 , діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, діючи умисно, реалізуючи спільний злочинний умисел із корисливих спонукань, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, з метою примушування ОСОБА_2 до виконання цивільно-правових зобов`язань - повернення боргу, а саме грошових коштів у сумі 400 000 грн. в еквіваленті 15 000 доларів США, після викрадення ОСОБА_2 та утримання останнього в будівлі за адресою: АДРЕСА_3 , погрожуючи фізичної розправою, нанесенням тілесних ушкоджень та побоїв, а також наносячи удари в область голови, тулуба, кінцівок, висунули вимогу потерпілому про повернення особі, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, грошових коштів у сумі 400 000 грн. в еквіваленті 15 000 доларів США.

В результаті протиправних дій ОСОБА_1 та осіб, матеріали відносно яких виділені о креме провадження., потерпілий ОСОБА_2 пообіцяв виконати цивільно-правові зобов`язання із повернення боргу у строк до 20.05.2022, після чого був звільнений та перебував за місцем свого проживання.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.2 ст.146 КК України як викрадення людини, з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань та за ч.2 ст. 355 КК України як вимагання, а саме примушуванні до виконання цивільно-правових зобов`язань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров`я.

12.07.2022 року між прокурором Магдою В.Л. і обвинуваченим ОСОБА_1 укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_1 беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 146, ч.2 ст. 355 КК України.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_1 буде призначене покарання за ч.2 ст. 146 КК України у виді 1 року позбавлення волі, за ч.2 ст. 355 КК України у виді 3 років позбавлення волі, на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень призначено, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточне покарання у виді 3 років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України.

Окрім цього, до угоди про визнання винуватості долучена заява від потерпілого ОСОБА_2 , відповідно до якої останній надав письмову згоду прокурору на укладення угоди про визнання винуватості з обвинуваченим.

Прокурор Магда В.Л. у судовому засіданні зазначив, що при укладенні угоди про визнання винуватості були враховані обставини, передбачені ст. 470 КПК України, дотримані вимоги процесуального та матеріального права, просила суд затвердити угоду про визнання винуватості та призначити обвинуваченому узгоджене сторонами покарання.

Потерпілий ОСОБА_2 та його представник - адвокат Дашко М.В. у судове засідання не прибули, подали до суду заяву про розгляд справи у їх відсутність.

Захисник Руль М.І. також вважала можливим затвердити угоду про визнання винуватості, зазначивши, що при укладенні угоди були дотримані правила та вимоги, передбачені кримінальним процесуальним законодавством України та КК України, при цьому обвинуваченим вищезазначена угода була укладена з прокурором добровільно, без застосування насильства, примусу, погроз і в його присутності.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 винним себе у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 146, ч.2 ст. 355 КК України визнав повністю, вказавши, що час, місце та спосіб скоєння ним кримінальних правопорушень, описаних в обвинувальному акті, викладені вірно, вказані обставини відповідають подіям, що відбувалися в дійсності, і він їх у повному обсязі підтверджує.

Заслухавши доводи сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, перевіривши умови укладання угоди про визнання винуватості, відповідність угоди за змістом вимогам процесуального законодавства, суддя затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим ОСОБА_1 та прокурором Магдою Владиславом Леонідовичем, укладену 12 липня 2022 року.

ОСОБА_1 визнаний винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 146, ч.2 ст. 355 КК України та йому призначене узгоджене сторонами покарання:

- за ч.2 ст. 146 КК України у виді 1 (одного) року позбавлення волі;

- за ч.2 ст. 355 КК України у виді 3(трьох) років позбавлення волі.

"Відповідно до вимог ч.1 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_1 остаточне покарання у виді 3(трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік, поклавши відповідно до ст. 76 КК України обов`язки періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

Зарахувати в строк відбування покарання час перебування ОСОБА_1 під вартою з 13 травня 2022 року по 20 травня 2022 року",- сказано у вироку суду.

Суддя також вирішив запобіжний захід ОСОБА_1 вигляді застави в розмірі 148860,00 гривень скасувати після набранням вироком законної сили. Грошові кошти в сумі 148860,00 гривень внесені в якості застави 20.05.2022 року, що зараховані на рахунок Територіального управління державної судової адміністрації України в Полтавській області повернути заставодавцю ОСОБА_3, після набрання вироком законної сили.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися