Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці виправдали рецидивіста, який під тиском написав заяви про вчинення крадіжок


5 марта 2019 12:10

Хто вчинив крадіжки кременчужанину - не відомо.

Днями Крюківський районний суд Кременчука у відкритому судовому засіданні розглянув кримінальне провадження за ст. 185 ч. 2 Кримінального кодексу України (Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб).

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Згідно обвинувального акту, раніше неодноразово судимий кременчужанин 24 листопада 2014 року викрав цифровий фотоапарат «Canon Power Shot А495» та ноутбук «Asus Х55А».

А 23 травня 2016 року він викрав велосипед «Fort».

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину по пред’явленому обвинуваченню за ст. 185 ч. 2 КК України не визнав.

Він пояснив, що у другій половині листопада 2014 року орендував кімнату. В день знайомства із сусідами пили горілку та пиво. Від вхідних дверей будинку був один ключ, який мешканці будинку залишали під навісом біля входу в будинок, коли йшли з будинку. До цього у його кімнаті також хтось проживав, так як господарка питала, чи не заважають йому речі колишнього мешканця, які знаходились у шафі його кімнати. Тобто, ця особа також могла знати, де знаходиться ключ від будинку. У будинку він проживав декілька днів, а потім поїхав працювати на будівництво до м. Київ, при цьому перед поїздкою до м. Київ до м. Горішні Плавні він не їздив та жодних речей до ломбарду не здавав. Хто вчинив крадіжку речей із будинку - йому невідомо.

Чоловік запевняв, що велосипед теж не крав, а де був того дня, не пам’ятає.

Обвинувачуваний розповів, що 21 березня 2017 року, коли він перебував у Державній установі «Полтавська установа виконання покарань №23» - до нього прийшов працівник установи та надав йому мобільний телефон для спілкування. По телефону з ним почав спілкуватись чоловік, який представився начальником відділення карного розшуку ВП №1 Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області. Обвинувачуваному повідомили, що за ним рахується крадіжка із будинку та щоб він написав заяву про те, що дійсно вчинив цю крадіжку. Йому погрожували, що як не напише, то після відбуття покарання його знову буде затримано. Наступного дня його привели у кімнату для допитів, куди зайшов чоловік, який представився як начальник відділення карного розшуку і під психологічним тиском останнього та під його диктовку, обвинувачуваний написав заяви про те, що вчинив крадіжку речей із будинку та крадіжку велосипеду, хоч насправді до цих злочинів не причетний.

Суд зобов'язаний визнати істотними порушеннями прав людини і основоположних свобод, зокрема, таке діяння як отримання показань чи пояснень від особи, яка не була повідомлена про своє право відмовитися від давання показань та не відповідати на запитання, або їх отримання з порушенням цього права.

Суд прийшов до висновку, що оскільки надані прокурором суду на дослідження та безпосередньо досліджені судом докази не доводять винуватість обвинувачуваного поза розумним сумнівом у висунутому останньому обвинуваченні. Тобто, прокурором не доведено, що саме обвинувачений таємно викрав майно.

Суд визнав обвинуваченого невинуватим по обвинуваченню у вчиненні злочинів передбачених ст. 185 ч. 2 КК України та виправдати.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається через Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області.

 

 

Антоніна Озерна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться