Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У Кременчуці вулицю Маршала Говорова перейменували на вулицю В’ячеслава Чорновола

24 жовтня 2022 11:15

Що відомо про цю постать.

У Кременчуці у рамках деколонізації вулицю Маршала Говорова перейменували на вулицю В’ячеслава Чорновола. Детальніше про українського політика написали на сторінці Кременчук.Офіційний у Фейсбуці.

В’ячеслав Максимович народився 24 грудня 1937 року в селищі Єрки на Черкащині і походив із давнього козацького роду. Майже половину свого життя він віддав боротьбі за Україну і права людини.

Вперше з антикомуністичною промовою В’ячеслав Чорновіл виступив 8 серпня 1965 року на відкритті пам’ятника Тарасові Шевченку в селі Шешори Івано-Франківської області. Потім була знаменита акція у київському кінотеатрі "Україна" на прем’єрі фільму "Тіні забутих предків", де виголосили протест проти політичних арештів української інтелігенції.

1967 року Чорновіл створив документальну збірку "Лихо з розуму (Портрети двадцяти "злочинців")", де описав історії репресованих українських інтелігентів. Видання стало надзвичайно популярне закордоном, а для автора коштувало свободи – тоді його вперше засудили до позбавлення волі.

Після звільнення за амністією, В’ячеслав Максимович видавав машинописний журнал "Український вісник" у Львові. У журналі писали про порушення свободи слова та прав, гарантованих Конституцією СРСР, про судові й позасудові репресії, факти шовінізму й українофобії, становище українських політв’язнів, про акції протесту. Далі був другий арешт, мордовські табори й заслання до Якутії.

Знову опинившись на свободі, він став членом Української Гельсінської групи. Після чого майже одразу – ще один арешт і 5 років неволі й заслання.

До України В’ячеслав Чорновіл повернувся 1985 року, після початку Перебудови. Став одним із провідників національно-визвольного руху. У 1990 – 1991 роки він був серед ініціаторів проголошення Декларації про державний суверенітет України й Акта проголошення незалежності України. Ввечері 24 серпня 1991 року саме Чорновіл запропонував внести до парламентської зали синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому, а також – підняти національний прапор над куполом парламенту.

Безперечним тріумфом Чорновола було те, що під час президентських виборів 1991 року понад 90 % учасників Всеукраїнського референдуму підтримали Акт проголошення незалежності України.

В’ячеслав Чорновіл залишався одним із чільних політиків національно-демократичного спрямування аж до своєї трагічної загибелі 25 березня 1999 року.

 

 

Аріна Алініна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися