Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У Кременчуці вулицю Миколи Левуна перейменували на честь українського композитора, громадського діяча та педагога Миколи Леонтовича

1 листопада 2022 14:00

Важливим внеском митця у музичне мистецтво були нові підходи до обробки народних пісень і музики.

У Кременчуці вулицю Миколи Левуна перейменували на честь українського композитора, громадського діяча та педагога Миколи Леонтовича.

Народився 13 грудня 1877 року в родині священика. Освіту здобув у Шаргородському духовному училищі, де співав в хорі Ляторовського. Закінчивши Кам'янець-Подільську духовну семінарію, вчителював у Чукові, Тиврові, Летичеві, Вінниці. Микола Леонтович вів класи хоровий, оркестровий; викладав арифметику, географію, історію. Працював у Тульчинському жіночому єпархіальному училищі.

Потім жив у Києві і працював інструктором мистецтв у Наркомосі, організовував хорові гуртки на підприємствах та навчальних закладах, викладав на різних курсах в семінарії, народній консерваторії, Музично-драматичному інституті імені Миколи Лисенка, брав участь в організації Першої української державної капели, виступав у концертах хорової музики як диригент та акомпаніатор.

Після повернувся до Тульчина, де викладав співи та українську мову в жіночому училищі, організував там першу музичну школу, активно виступав за розбудову української національної музичної культури. Серед його найкращих обробок українських народних пісень — «Щедрик», «Дударик», «Пряля», «Козака несуть», «Женчичок-бренчичок», «Зашуміла ліщинонька», «Піють півні», «Ой з-за гори кам'яної», «Дума про Нечая», «Чумак», «Мала мати одну дочку» та інші.

Серед інших творів: обробки революційних пісень («Інтернаціонал», «Варшав'янка», «Ми ковалі своєї долі»), пісень інших народів (російського, німецького, чеського, єврейського), опера «На русалчин Великдень», хорові поеми «Легенда», «Моя пісня», «Льодолом». Церковні хорові твори: літургія, херувимські пісні, аранжування стародавніх розспівів, духовні канти, псалми, колядки, щедрівки. Автор низки методичних статей для вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл, підручника «Практичний курс співу в школах України».

Важливим внеском митця у музичне мистецтво були нові підходи до обробки народних пісень і музики. Він розкрив широкі можливості і засоби для їх нового використання.

 

За матеріалами Кременчук.Офіційний


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися