Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 12 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці з 1 червня збільшується тариф на воду і каналізацію

 

29 мая 2020 08:00

Тарифи було встановлено НКРЕКП ще в лютому цього року. Його відтермінували до 1 травня 2020 року. Але не застосували через відтермінування укладення договорів. Тепер їх  водоканал застосовує. 

У Кременчуці з 1 червня збільшуються тарифи на воду і каналізацію

Про це повідомила адміністрація КП «Кременчукводоканал».

А також нагадують, що постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), № 283 від  4 лютого 2020 року комунальному підприємству «Кременчукводоканал» встановлено економічно обґрунтовані тарифи на 2020 рік на послуги централізованого водопостачання в розмірі 9 грн 73 коп/м3 (без ПДВ) та послуги централізованого водовідведення в розмірі 10 грн 13 коп/м3 (без ПДВ). Вартість послуг з ПДВ - 11 грн 68 коп/м3 та 12 грн 16 коп/м3, відповідно.

На виконання вищезазначеної постанови НКРЕКП КП «Кременчукводоканал» з 5 лютого цього року застосувало новий розмір тарифів на послуги для окремих категорій споживачів: підприємств, що розміщені в окремо розташованих будівлях, та для населення - мешканців приватного сектору. Тоді тарифи не було застосовано до мешканців багатоквартирних будинків – населення та підприємств, що розташовані на перших поверхах багатоповерхівок.

Рішення щодо незастосування нового розміру тарифів на послуги для споживачів багатоквартирних будинків на той час було зумовлено перехідним періодом, що пов'язаний зі змінами законодавства. Як писала Кременчуцька газета раніше, з 1 травня 2020 року відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що співвласники багатоквартирних будинків зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (зокрема, постачання води і водовідведення) і мали б укласти договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної моделі організації договірних відносин.

КП «Кременчукводоканал» очікувало завершення перехідного періоду та готувалось до укладання індивідуальних договорів зі споживачами багатоквартирних будинків  з 1 травня цього року року та, відповідно, застосування діючих, встановлених НКРЕКП у 2020 році економічно обґрунтованих тарифів.

Але  30 березня року відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 року № 540-ІХ) відкладено введення договірних відносин на невизначений термін (п’ять місяців з дня завершення карантинних заходів).

Адміністрація КП «Кременчукводоканал» вказує що фактично до завершення поточного року не вбачається можливим укладення договорів зі споживачами багатоквартирних будинків без їх особистої згоди. А станом на 1 червня з ініціативою щодо вибору моделі організації договірних відносин із водоканалом та, відповідно, з пропозицією щодо укладання договору до водоканалу звернулись мешканці 7 (семи) житлових багатоквартирних будинків із загальної кількості 1287 будинків.     

Тож тепер підприємства-надавачі комунальних послуг до моменту укладання договорів нової редакції вимушені застосовувати тарифи, встановлені відповідним уповноваженим органом до 1 травня 2019 року.  

У адміністрації КП «Кременчуводоканал»  вказують, що без введення  економічно обґрунтованого розміру  тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення згідно постанови НКРЕКП від 4 лютого 2020 року, про яку згадували вище, підприємство за період з лютого по квітень 2020 року вже отримало збитків на суму 6,1 млн грн. Річний обсяг збитків, нанесених підприємству через незастосування тарифів мешканцям багатоповерхівок, складатиме близько 26 млн грн.

«КП «Кременчукводоканал» в квітні  звернулось до Прем’єр-міністра України та Міністерства розвитку громад та територій України щодо вирішення на державному рівні  питання компенсації підприємству вже фактично понесених збитків за лютий-березень 2020 року та термінового врегулювання нормативно-правових актів з метою безперешкодного  застосування економічно обґрунтованих тарифів для всіх категорій споживачів. Відповіді не отримано, будь-якого державного рішення на сьогоднішній день не прийнято», - зазначають в КП.

Також адміністрація КП «Кременчукводоканалу» зазначає, що без застосування економічно обґрунтованих тарифів усім категоріям споживачів, у подальшому не зможе забезпечити сталу виробничо-господарську діяльність КП «Кременчукводоканал» та, відповідно, уникнути поглиблення збитків.

«Підприємство вже сьогодні відчуває суттєву нестачу обігових коштів. Рівень відшкодування фактичної собівартості послуг  середніми доходами станом на 1.05.2020 року становить 91,7 %. З травня поточного року на підприємстві запроваджено заходи економії усіх видів трудових та матеріальних ресурсів. Трудовий колектив працює за неповним графіком робочого часу, робітники недоотримують четверту частину штатної  заробітної плати. Не проводяться планові ремонти виробничих основних засобів. Не виконуються заходи інвестиційної програми. Вперше за останні роки не сплачено в повному обсязі чергову суму на погашення кредиту Світового банку.Щомісяця водоканал має забезпечити попередню авансову, до початку розрахункового періоду, в розмірі 50 %  оплату за постачання та розподіл енергоносіїв. В разі несплати – розірвання діючих умов договору постачання, переведення на Постачальника останньої надії, як наслідок - зростання діючих тарифів на енергоносії на 30 %», - йдеться в аргументації щодо введення нових тарифів на водопостачання і каналізацію.

Адміністрація КП «Кременчукводоканал» запевняє: для забезпечення сталої роботи підприємства, на підставі вище згаданого Рішення НКРЕКП, що є обов’язковим для виконання, підприємством прийняте рішення щодо застосування з 1 червня року встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для мешканців  (власників, співвласників) багатоквартирних будинків.

Тарифи не потребують процедури затвердження на засіданні міськвиконкому.

Варто зазначити, що абонплата, яку планували ввести після обрання деяких моделей договорів з водоканалом, зараз ще не вводиться.

Нагадаємо, зараз в Кременчуці діє тариф  на послуги централізованого водопостачання в розмірі 9 грн 312 грн/м3 (з ПДВ) та послуги централізованого водовідведення в розмірі 10 грн 10 коп /м3 (з ПДВ). 

Читайте: Торкнеться усіх: за воду і каналізацію платитимемо зовсім по-іншому

У Кременчуцуі здорожчає вода і каналізація: водоканал отримав дозвіл на збільшення тарифів

Нагадаємо, водоканал подав розрахунки на підвищення тарифів у 2019 році ще на 10%. І коли їх  затвердять - то питання часу.

Читайте: Кременчужанам треба готуватися до чергового здорожчання: КП "Теплоенерго" піднімає тариф на тепло і гарячу воду.

Вода і каналізація у Кременчуці здорожчає майже на 20%

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться