Кременчуцька газета
Неділя, 26 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

У Кременчуцькому районі закрилась газета, яка виходила понад 90 років

10 листопада 2022 09:30

Газета пройшла  життєвий шлях довжиною у 92 роки, дала Україні та світові двох класиків-письменників, двох Олесів: Гончара та Волю.

Учора, 9 листопада, вийшов останній номер друкованого видання — газети «Козельщинські вісті».

Про це в Фейсбуці повідомила редакторка Надія Литвин

"Наша газета пройшла гідний життєвий шлях довжиною у 92 роки, дала Україні та світові двох класиків-письменників, двох Олесів: Гончара та Волю. Сумлінно й наполегливо, як ота працьовита бджілка, літала по району, збираючи новини у селах і селищах, розповідаючи про людей і події, — і цим самим створювала справжній літопис Козельщинського краю.

Але нині наша «бджілка» втомилася. Не витримала напруги ринкових відносин, конкуренції з його величністю інтернетом і сучасними гаджетами.

Поясню коротко нашим читачам, які все ще сподіваються, що колись газету можна буде відродити: навряд чи — за таких умов. Сьогодні випускати друковане видання — розкіш, яку ми не можемо собі дозволити, бо це надто дороге задоволення. Аби себе прогодувати, ми повинні забезпечити тираж видання не менш як 5000 примірників — а це нереально за нинішньої демографічної ситуації в нашій громаді. До того ж один примірник газети має коштувати сьогодні не менше тридцяти гривень — чи всі ви готові платити таку ціну за газету? Не певна…

Значним, якщо не основним джерелом доходів редакції були надходження від реклами. Зараз її практично немає, і це зрозуміло: війна. Та й не буде в майбутньому, бо заможні рекламодавці, зазвичай, обирають собі високотиражні видання. Ми ж зі своїми сьогоднішніми 800 примірниками маємо вигляд більш ніж злиденний, з таким тиражем ніхто не захоче вкладати гроші у рекламу в нашій газеті.

А щоб випускати друковане видання, потрібно мати мінімум чотирьох людей у штаті, забезпечувати їм зарплату не нижче мінімальної, сплачувати всі податки, утримувати приміщення, фінансувати послуги друкарні, які дорожчають із кожним днем…

Останні шість місяців редакція трималася на голому ентузіазмі. Минулої зими доводилося працювати у холоді (та й нині сидимо у холодному приміщенні заради економії грошей і електроенергії), із затримками зарплати; але ми намагалися (за винятком півторамісячної перерви на початку війни) регулярно випускати газету, існуючи виключно на пожертви небайдужих друзів із-за кордону та місцевих підприємців", - написала вона.

Надія Литвин повідомила, що зараз усі пожертви закінчилися, більше ніяких надходжень не передбачається. Тож вчора на невеличкий залишок коштів редакція випустила останній номер газети.

Нагадаємо, Одна з найстаріших газет Полтавщини припинила існування

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися