Кременчуцька газета
П'ятниця, 14 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

У КрНУ пройшов науковий пікнік: присутнім показали як розпізнати якість меду та продемонстрували апарат, який впливає на кровообіг

18 травня 2024 14:30

Пряма мова.

 

18 травня 2024 рок Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського провів науковий пікнік «Наука заради миру та безпеки».

Як розповів ректор КрНУ імені Остроградського Михайло Загірняк, захід було присвячено Дню науки в Україні та спрямовано на популяризацію наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності закладів вищої освіти.

«На мій погляд, де немає науки, там немає навчання. Це мій лозунг і на тому я будую політику управління університетом. Сьогодні тут представлено близько 30 спеціальностей, на яких ми надаємо підготовку магістерського рівня і вище. Всі мають обрати що кому до вподоби»,- заявив Михайло Загірняк.

Учасниками заходу, крім майбутніх випускників шкіл, стали і журналісти. Для гостей заходу науковці університету презентували наукові здобутки і показали багато цікавого, що може в житті використати звичайний містянин.

Наприклад, студентка кафедри екології та біотехнології Ульяна показала журналістам, як визначити якість меду. Для цього у чашку дівчинка кладе ложку меду і заливає його водою. Протягом кількох хвилин коливає чашку і згодом на дні чашки має з’явитися прототип малюнку сот.

Завідувачка кафедри екології та біотехнологій Ольга Новахатько каже, що чим більше сот з’явиться, тим кращий мед.

«Якщо форма сот спотворена, то мед не якісний. Цей мед, який ми перевіряли є середньої якості, а не найвищої якості»,- заявила Ольга Новахатько.

А тим часом поруч вже виросла черга аби сфотографуватися з скелетом.

При цьому ті, хто фотографуються мають задонатити хоча б гривню на допомогу ЗСУ.

«Скажіть, як часто ви використовуєте цей скелет у своїй роботі - в навчанні студентів? І як ви його для себе називаєте?»,- запитують журналісти у старшого викладача кафедри здоров'я людини та фізичної культури КрНУ Світлани Сорокіноі.

«Цей скелет у нас використовується на всіх практичних заняттях з анатомії. Крім скелета ми маємо і інші експонати - серця, руки.

Кожен курс, як їм заманеться називають скелет: і Гриша, і Вася, і Толік»,- каже пані Сорокіна і вже розповідає про свою кафедру, де готують фахівців фізтерапії і фізичної реабілітації, а також викладачів фізичної культури, які можуть в подальшому працювати у загальноосвітніх школах, в технікумах, училищах.

«Також є таке направлення, як інклюзія, тобто допомагати дітям, які зараз навчаються у школах і мають якісь характерні захворювання. Ця спеціальність дає можливість бути викладачем і допомагати викладачу»,- каже викладачка.

А тим часом ми помічаємо, як по майданчику перед головним корпусом КрНУ іздить робот і керує ім з телефону маленька дівчинка.

«Що це за розробка?»,- запитуємо ми у аспіранта кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки КрНУ Кирила Вадуріна.

«Це Robomaster S1. Виробництво фірми Джі-жай. Це є роботизована платформа, за допомогою якої студенти опановують основи кіберфізичних систем, основи програмування та розробки електронних пристроїв і приладів. Студенти користуються нею часто і навіть можуть за її допомогою розробляти дипломні проекти з керування автоматизованими системами без пілотного керування»,- каже аспірант.

Зовсім поруч чуємо крики: «Ой як лоскітно!».

Переходимо до іншої локації, де нам презентують апарат, який впливає на кровообіг.

Випробуємо його на собі і дійсно, розряд апарату дещо лоскотить.

«Все залежить від того, який нерв задів…Може і не так лоскітно бути. Якщо з іншої сторони руки доторкнутися до апарату»,- кажуть ті, хто вже також випробували його на собі.

«А можна наприклад його випробувати на пузі, аби воно менше стало?»,- шуткує один з викладачів КрНУ і отримує негативну відповідь.

«Подивиться яке грошове дерево стоїть поруч з вами»,- це вже журналістів приваблюють викладачі кафедри обліку та фінансів.

Ми дивимося на дерево і дізнаємося, що ті сьогоднішні студенти, які хочуть бути в майбутньому директорами на підприємствах різних галузей економіки, бути фінансовими менеджерами чи головними бухгалтерами, працювати в органах казначейства, митній службі, фіскальній службі, бюджетних установах, мають пройти навчання саме на цій кафедрі.

Окрема локація на заході відведена Кременчуцької філії Малої академії наук України.

Її президентка Олена Сьомик каже, що 10 кременчуцьких школярів здобули перемогу на Всеукраїнських змаганнях і їх роботи сьогодні демонструються на заході.

«Учні нашої Малої академії наук перемогли в Києві і дали дуже гарні результати.

Найбільше переможців у ліцеї №4, який став не лише першим в місті Кременчуці, а й першим в області за кількістю обласних призерів і всеукраїнських»,- з гордістю каже Олена Сьомик.

А тим часом до нас підходять студенти з проханням задонатити.

«Давайте картку чи QR – код, бо готівку не маю»,- каже журналіст і виявляється, цього у них ще немає.

На допомогу студентам прийшов ректор КрНУ Михайло Загірняк, який також не мав готівки, але пообіцяв сходити у свій кабінет, взяти гаманець і задонатити на потреби ЗСУ.

У Кременчуці, в КрНУ імені Остроградського, пройде науковий пікнік: обіцяють багато цікавого – від хімічних дослідів до можливості пройти дактилоскопію

День науки в КрНУ: з дактилоскопією та макетами цеху, переробленого під арт-об’єкт і, навіть, скелетом

 У КрНУ показали, як зростити «фараонових змій»: хімічний дослід можна зробити і вдома

Як би міг виглядати центральний бульвар Кременчука, музей чи палац культури: ідеї і розробки КрНУ

 

 

Олег Булашев

Відео Микити Ліцкевича

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися