Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У Крюківському райсуді знову жарко: мітинг під будівлею, штурм приміщення та невдоволення вироком

9 лютого 2021 13:15

Зовсім нещодавно мітингуючі під приміщенням Крюківського райсуду Кременчука висловлювали невдоволення правосуддям, а згодом намагалися прорватися до будівлі. Тоді на заваді стала судова охорона та безпосередньо заступник керівника апарату суду Оксана Заїченко. Спільно вони вгамували натовп і не допустили зриву судового засідання.

Сьогодні у Крюківському районному суді ситуація майже повторилася. Але, якщо тоді це були реалії життя, то сьогодні відбулися тактико-спеціальні навчання. У них брали участь поліція, теруправління служби судової охорони, Національна гвардія.

Правоохоронці спільно відпрацьовували можливі порушення громадського порядку.

Виконали три сценарії:

- порушення громадського порядку на подвір'ї суду, коли громадяни агресивно висловлювали своє невдоволення правосуддям;

- громадяни намагалися проникнути до приміщення, де перебуває підсудна особа;

- невдоволення вироком, коли у судовому залі мітингарі влаштували заворушення, під час якого захисту потребував суддя.

Як каже керівник теруправління служби судової охорони Полтавської області Олександр Аленін, подібні навчання є регулярними і відбуваються не лише у Кременчуці, а й в Полтаві та інших містах країни.

«Тактико-спеціальні навчання ми проводимо для так званого бойового злагодження, щоб представники різних структур знали і розуміли, хто за що відповідає»,- каже пан Аленін.

Під час самих навчань, згідно із легендою, група невдоволених містян вимагали справедливого правосуддя і мітингували перед приміщенням райсуду, а потім вирішили пройти до адмінбудівлі. З початку їм на заваді стали працівники служби судової охорони, а потім правоохоронці та нацгвардійці, яких викликали на підмогу. Останні швидко відтіснили мітингарів від входу до суду і потім затримали порушників Закону.

Ще одне завдання умовні порушники виконували в залі суду, де висловили невдоволення рішенням судді. Тоді умовного суддю охороняли спецпризначенці.

Під час навчань ніхто не постраждав, хоча інколи супротив доходив ледь не до апогею, коли дві сторони не на жарт застосовували силу.

«Все, як в житті», - згодом віджартувалися учасники навчань.

Поки навчання тривали на вулиці, пересічні громадяни з подивом спостерігали за ними і навіть цікавилися - невже суд знову штурмують.

«Кілька тижнів тому штурмовиків було більше, ніж зараз. Тоді поліції було замало...Тож ситуація змінилася? Чи це навчання?» - запитав журналістів один із чоловіків.  

«Це навчання!» - пояснили журналісти, і чоловік пішов далі.

По закінченню О.Аленін заявив, що в цілому процес пройшов злагоджено, а командир військової частини нацгвардії № 3059 Олег Довгалюк зазначив, що саме під час таких навчань відпрацьовується спільність дій силових структур і у подальшому «всі знають своє місце».

Нагадаємо, штурм будівлі Крюківського райсуду, бійка у приміщенні суду та невдоволення вироком: чому біля суду сьогодні було десятки поліцейських та спецпризначенців.

 

 

Олег Булашев

Фото Олександр Попенко

Відео Кирило Воронцов

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися