Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У КТРК знову запитали про діяльність, фінансову підзвітність і звідки у них взялося «Полтавське обласне телебачення» - за рахунок коштів бюджету Кременчука

3 грудня 2023 11:30

«У статуті підприємства сказано, що напрямками діяльності є інформування про діяльність органів місцевого самоврядування та життя міста. І немає згадок про висвітлення діяльності комерційних підприємств в Полтавській області. Це створює у мене підстави для сумнівів у цільовому використанні бюджетних коштів і потребує роз’яснень».

Нещодавно, під час сесії Кременчуцької міської ради, депутатка Лариса Гориславець укотре зауважила про своєрідний контент комунального підприємства «Кременчуцька телерадіокомпанія». Та в першу чергу - про канал «Полтавське обласне телебачення», офіційної реєстрації якого немає.

«Із 2020 року я неодноразово зверталася із запитами і зверненням стосовно діяльності комунального підприємства «КТРК» і фінансової підзвітності цього підприємства. І жодного разу я не отримувала відповіді по суті. Під час моніторингу соціальних мереж, я звернула увагу на те, що штатні журналісти цього підприємства зараз ведуть канал «Полтавське обласне телебачення» у Фейсбуці, Телеграмі, Ютубі. Хоча офіційних підтверджень про офіційну реєстрацію такого ЗМІ мені не вдалося знайти», - зачитала вона з запиту.

Та повідомила, що 10 листопада направила депутатське звернення до телерадіокомпанії з вимогоб надати інформацію про усі канали, де веде трансляцію КП «КТРК».

« І досі я теж не отримала відповіді, як і на всі попередні звернення за минулі роки. Як я вже сказала, журналісти комунального підприємства ведуть від імені «Полтавське обласне телебачення»  трансляції. Відповідно, це журналісти, які працюють у цьому в штаті, за бюджетні кошти. Їздять по Полтавській області і збирають інформацію. В сюжетах вищевказаного телебачення міститься прихована реклама, наприклад, традиційною є обліка «Де поїсти?» в Пирятині, в Лубнах, в Миргороді, в інших містах. При цьому статуті підприємства сказано, що напрямками діяльності є інформування про діяльність органів місцевого самоврядування та життя міста. І немає згадок про висвітлення діяльності комерційних підприємств в Полтавській області. Це створює у мене підстави для сумнівів у цільовому використанні бюджетних коштів і потребує роз’яснень.

Депутатка наголошує, що в статуті підприємства вказано, що керівник звітує про діяльність підприємства перед власником і готує на його запит відповідні документи.

Тож, шановні колеги, я прошу підтримати мій запит, аби керівник КП «КТРК» Сергій Леонідович Перепелятник надав письмовий звіт на сесії про діяльність підприємства від початку повномасштабного вторгнення і підготував для ознайомлення документи. Тут є корелік в моєму запиті, це, власне, всі ті документи, які я просила для ознайомлення, можна сказати, за останні два роки. Я переконана, що в нинішніх умовах, коли ми всі в очікуванні бюджетних скорочень, нам необхідно приділити максимум уваги до витрачання бюджет них коштів», - її слова.

Тому я прошу підтримати мій запит. Ну і нарешті, я вважаю, роз'яснення від першої особи зніме всі сумніви і всі запитання до діяльності комунального підприємства.

У процесі обговорення мер Віталій Малецький телебачення почав виправдовувати, однак яким чином це стосувалося запитуваного звіту – було не зрозумим.

«КП «КТРК» як телебачення, уже трошки не так повинно зараз працювати. Ви правильно сказали, що це висвітлення роботи органів влади. Але це було в минулому. Тому що рупор влади, як ви говорили, це був засіб медійного впливу якогось. Це зараз має бути просто незалежне ЗМІ, яке працює по чинному законодавству у формі комунального підприємства. Все. Тобто, воно має і повинно критикувати десь владу, підказувати владі десь сприяти поширенню загально корисної, суспільно-корисної інформації на територію не лише Криканчука, а й можливо, області Тому давайте, ну, в міру законних можливостей його підтримувати і сприяти цьому. Але якщо там є якісь порушення, давайте, Переприятнику ставити на вид і будемо обмежувати його в цьому», - сказав мер.

Проте, хоча за запит і проголосували 17 депутатів, необхідної кількості голосів не було набрано. Мер повідомив, що на нього має бути надана відповідь, як на депутатське звернення.

Нагадаємо, Як «Агіт ТБ Малецького» марнує бюджетні кошти: замість газети народні гроші йдуть на пальне

Вибіркова «відкритість», або Чому мерія Кременчука ділить журналістів на «своїх» і «чужих»

«Агіт ТБ Малецького» депутати зобов’язали висвітлювати процес підготовки шкіл до 1 вересня, але це не виконується

Також: Депутатка Кременчуцької міськради Лариса Гориславець написала заяву в поліцію про перешкоджання депутатській діяльності

 

 

Ліна Романченко

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися