Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 17 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У "Майбаха" мінус один: через суд відсторонено з посади секретаря міськради, партійця Шаповалова та Малецького

 

20 липня 2021 18:15

Виходить у "Майбаха" ще один керівник злетів з посади. За це пана Шаповалова, явно, керівник партії та її неформальний очільник по голівці не погладять.

Сьогодні у Харкові відбувся розгляд апеляційної скарги на позов депутата Глобинської міськради, голови Кременчуцької райдержадміністрації Олега Лєдніка до Глобинської міської ради та секретаря Глобинської міської ради від партії "За майбутнє" Світлани Лазаренко.

Як сказано у рішенні Полтавського окружного адмінсуду від 22 лютого 2021 року, 18 грудня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов позов О.Лєдніка /надалі - позивач/ до Глобинської міської ради /надалі - відповідач/ про визнання протиправним та скасування рішення Глобинської міської ради №4 від 08 грудня 2020 року "Про обрання секретаря Глобинської міської ради", яким затверджено протокол №3 від 08 грудня 2020 року засідання лічильної комісії про результати таємного голосування щодо обрання секретаря Глобинської міської ради і обрано секретарем Глобинської міської ради С.Лазоренко.

О.Лєднік обґрунтовував свої позовні вимоги тим, що 08 грудня 2021 року на першій сесії восьмого скликання ради обрання секретаря Глобинської міської ради відбулося з грубим процедурним порушенням.

Так, лічильна комісія, обрана 08 грудня 2020 року депутатами Глобинської міської ради виготовлення виборчих бюлетенів, як того вимагає ст. 25 Регламенту, не контролювала, форму та кількість бюлетенів до початку їх виготовлення не встановлювала. Для проведення таємного голосування на виборах секретаря ради під контролем лічильної комісії повинно було бути виготовлено 27 бюлетенів (26 депутатів + міський голова). Однак, виборчі бюлетені для проведення таємного голосування на виборах секретаря Глобинської міської ради були виготовлені у кількості 30 штук, що не відповідає фактичній кількості осіб, які мають право голосу при обранні секретаря ради.

Виборчі бюлетені для проведення таємного голосування на виборах секретаря Глобинської міської ради були виготовлені у кількості 30 штук, що не відповідає фактичній кількості осіб, які мають право голосу при обранні секретаря ради. Позивач зазначав, що виборча скринька, яка використовувалась для голосування не була належним чином опломбована або опечатана печаткою міської ради. Окрім цього, наголошував, що бюлетені для голосування видавались лічильною комісією без перевірки посвідчення депутата Глобинської міської ради, депутати в жодному документі не проставляли особистий підпис на підтвердження отримання виборчого бюлетеня.

21.01.2021 до суду від позивача надійшов відзив на позов, в якому представник відповідача заперечував проти позову та просив суд відмовити в його задоволенні. Зазначав, що оскаржуване рішення було прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб передбачений Законом України "Про місцеве самоврядування". Вказує, що до уваги членів лічильної комісії було запропоновано форму бюлетеня для таємного голосування з обрання секретаря Глобинської міської ради по попередній формі, яка застосовувалася  у 2015 році. Зауважень до форми бюлетеня у депутатів ради не було.  При обранні службової особи бюлетені вважаються недійсними якщо в них не можна визначити прийнятого рішення. А наявність позначки у бюлетені графи "Утримався" призвела б до його недійсності, оскільки в  такому разі не можливо встановити волевиявлення голосуючого.

09.02.2021 до суду надійшли письмові пояснення третьої особи - секретаря Глобинської міської ради, в яких вона вказує, що її повноваження можуть бути припинені достроково лише за рішенням ради, а чинним законодавством не передбачено такої підстави для припинення повноважень секретаря ради як скасування рішення про його обрання.

Суд у Полтаві, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вирішив позовні вимоги О.Лєдніка до Глобинської міської ради та секретаря Глобинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення задовольнити.

Суд визнав протиправним та скасував рішення Глобинської міської ради "Про обрання секретаря Глобинської міської ради", яким затверджено протокол №3 від 08 грудня 2020 року засідання лічильної комісії про результати таємного голосування щодо обрання секретаря Глобинської міської ради і обрано секретарем Глобинської міської ради С.Лазаренко.

Проте рішення Полтавського окружного адміністративного суду не набрало законої сили, так як на нього була подана апеляційна скарга.

Сьогодні Другий апеляційний адміністративний суд розглянув апеляційну скаргу і залишив рішення Полтавського окружного адміністративного суду в силі.

Тож тепер представник партії "За майбутнє" Світлана Лазаренко залишається без посади секретаря Глобинської міської ради. Це черговий стусан під зад представникам партії, яку асоціюють з олігархом Ігорем Коломойським та якою в області керує нардеп Юрій Шаповалов, а в Кременчуці - мер Віталій Малецький.

Виходить у "Майбаха" ще один керівник злетів з посади. За це пана Шаповалова, явно, керівник партії та її неформальний очильник по головці не погладять.

Нагадаємо, раніше народні обранці виступили проти обрання секретаря міськради від «За майбутнє»

У мера Глобиного - представника "За майбутнє" Джуся депутати все ж таки звільнили заступника Артюшенка

Черговий скандал у представника партії «За майбутнє», мера Глобино Джуся: депутат подав заяву до поліції щодо фальсифікації документів

Жлобська душонка: на школу коштів не вистачає, на лікарню - теж, а за свої премії мер Глобиного від «За майбутнє» Джусь - судиться

"Гламурна синя кульбабка", депутат Дядик потрапив між молотом і ковадлом через свого однопартійця - мера Глобино Джуся

 

 

Лазор Леснін

 

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися