Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У мерії Кременчука повідомили: скорочення ставок у лікарнях міста точно буде

Ми в Telegram

28 січня 2022 12:00

Чи згодні самі медики?

Сьогодні під час комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Кременчуцька газета поцікавилась одним із болючих питань для кременчуцької медицини, а саме про те, чому у період, коли загрозлива ситуація із поширення коронавірусу у Кременчуці в дитячій лікарні медиків примушують писати заяви на звільнення і скорочують стаки.

Ми ставили це питання раніше керівництву вищезгаданого лікарняного закладу, але Руслан Герман, який зараз виконує обов'язки директора медичного закладу, навідріз відмовився давати коментар.

А ось головний медик Кременчка Масим Середа конкретно повідомив, що скорочення ставок працівників міських лікарень точно буде.

Почав здалеку – про недофінансування медичної галузі протягом останніх 30 років. І про те, що фонд заробітної плати у Кременчуці профінансований не в повному обсязі.

«Оптимізація буде по кожному медичному підприємстві міста. Завдання, щоб фізичні особи залишились на своїх місцях. Ставки ж скоротять», - говорить Середа.

Його пояснення, як це має бути на практиці: якщо зараз головна медсестра працює на 1,5 ставки, отримуючи 10 тис грн, то її переводять на одну ставку, але зарплата буде 13,5 тис грн, як це регламентовано державою.

М. Середа вказує, що збільшення заробітної плати у медичних працівників буде, але тут же зазначив, що все в межах бюджетних асигнувань.

Головний медик нагадує, що третина кременчуцьких лікарів зараз працює за сумісництвом. Тобто, мають додаткову частину ставки.

Ось її хочуть, як то кажуть, відібрати.

Підуть на заслужений відпочинок і пенсіонери-медики. Це теж прозвучало з уст Середи.

«На лікувальний процес це не вплине», - коментар головного медика про скорочення ставок.

Він також запевнив, що не збираються чіпати працівників стаціонарів, відділень із цілодобовим перебуванням. Там не прибиратимуть ніяких ставок.

Проте тим медикам, які не згодні, що їм пропонуватимуть в дирекції медзакладів, варто нагадати, що обласні чиновники готові до реагування на ситуацію.

Тут не можна не згадати, що у випадках з переводом медиків на зменшені частини ставок розбиратимуться обласні чиновники. У Полтавській ОДА вказують, що  дійсно є випадки, коли медиків переводять на 0,75 або 0,5 ставки. Про це сьогодні сповістив тимчасово виконуючий обов’язки голови Полтавської обласної державної адміністрації Дмитро Лунін. Ці випадки на рівні області перевірятиме спеціально створена комісія. Д.Лунін попросив повідомляти про таки випадки, аби чиновники могли реагувати на ситуацію.

Також у МОЗ створено з цього приводу гарячу лінію 0-800-60-20-21 (після сигналу натиснути цифру 8).

Нагадаємо, Медиків примушують писати заяви на звільнення і скорочення ставки - що відбувається в дитячій лікарні Кременчука?

 

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися