Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 7 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У мерії Кременчука пояснили чому Порчирян і Ко ходили по території приватного підприємства на Молодіжному

9 січня 2023 13:00

Офіційна відповідь.

 

Кременчуцька газета вже писала, що до Кременчуцького райуправління поліції надійшла заява про те, що 8 грудня на територію одного з приватних підприємств міста проникли представники міської влади, на чолі з депутатом міськради, головою земельної комісії Сергієм Порчиряном. Відповідну заяву в поліцію написала директорка підприємства Алла Ф. Заява офіційно зареєстрована у поліції.

У поясненнях до заяви директорка підприємства тоді зазначила, що про прибуття чиновників та депутатів їй сповістила звонком у вайбері чиновниця з мерії.  

Коли директорка поцікавилася причиною візиту, чіткої відповіді не пролунало. Тоді жінка написала СМС-повідомлення меру Кременчука Віталію Малецькому та одному з віце-мерів з проханням  відтермінувати прибуття чиновників, так як вона повинна була їхати до мами, яка знаходиться в окупації.

Проте згодом директорка вже побачила, що по території приватного підприємства, яким жінка керує, вільно ходили і робили недозволену нею відеофіксацію, чиновники та сам С.Порчирян.

Директорка підійшла до них і попрохала надати документи на підставі яких вони знаходяться на підприємстві.

«Але нічого чіткого вони не надали і почали погрожувати моєму орендатору, щоб він відігнав свою машину, так як їм потрібно виїхати. На моє запитання С.Порчиряну - чому він тут знаходиться, він сказав, що має право. Він погрожував мені… і сказав, що знайде причину, щоб відібрати у мене право на оренду земельної ділянки, забрати будівлі, які на ній знаходиться… Перед цим, при спілкуванні з Малецьким, він погрожував забрати землю і не дати доступу до моїх будівель»,-писала у поясненнях директорка, копії яких вона передала в редакцію.

Редакція надіслала запит до мерії з проханням надати свою точку зору щодо ситуації, про яку написано вище.

Ми отримали офіційну відповідь з мерії за підписом керманича Кременчука Віталія Малецького.

У документі зазначається, що 8.12.2022 році комісією у складі начальника управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, завідувача сектору землекористування управління земельних ресурсів виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, головного спеціалісті-юриста відділу по забезпеченню роботи адміністративної комісії та виконанню судових рішень юридичного департаменту виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, за участю Порчиряна Сергія Михайловича - голови постійної депутатської комісії з питань екології, регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури, депутата Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області VIII скликання, керуючись пп. 4 п. 29 договору оренди земельної ділянки від 03 серпня 2006 року, укладеного між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та відкритим акціонерним товариством «Квіти Кременчука», та з метою здійснення контролю за додержанням орендарем умов договору, було проведено обстеження земельної ділянки по вул. Свіштовській, 6 в м. Кременчуці.

Проаналізувавши наявні документи та провівши обстеження земельної ділянки, було встановлено наступне.

03 серпня 2006 року між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та відкритим акціонерним товариством «Квіти Кременчука» укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 107146 кв.м строком до 01.02.2055.

Відповідно до п. 1 Договору орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення для ведення сільськогосподарського товарного виробництва по вул. Свіштовській, 6 в м. Кременчуці.

Пунктом 3 Договору передбачено, що на момент його укладення на орендованій земельній ділянці знаходилися будівлі та споруди, що належали відкритому акціонерному товариству «Квіти Кременчука».

Вказаний Договір зареєстрований у Кременчуцькому районному відділі Полтавської регіональної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що в Державному реєстрі земель вчинено запис від 14.08.2006 за № 040654800424.

Крім того, необхідно зазначити, що згідно з п. 1.1 Статуту відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука» відкрите акціонерне товариство «Квіти Кременчука» засновано відповідно до наказу регіонального відділення ФДМУ по Полтавській області від 29 травня 2001 р.№ 53-АТ шляхом перетворення державного комунального підприємства радгоспу «Квіти Кременчука» у відкрите акціонерне товариство.

Відповідно до п. 4.1 Статуту відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука», зареєстрованого у виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради розпорядженням № 632-Р від 08 червня 2001 року, засновником відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука» є регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.

Відповідно до п. 4.1 Статуту відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука» (нова редакція), зареєстрованого державним реєстратором за номером 15851050007002538 від 15 березня 2006 року, засновником відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука» є регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.

За інформацією з Єдиного держаного реєстру юридичних осіб відкритим акціонерним товариством «Квіти Кременчука» було змінено організаційно-правову форму на публічне акціонерне товариство з єдиним засновником Аллою Ф.

За інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно 07 грудня 2016 року власником будівель та споруд, що належали відкритому акціонерному товариству «Квіти Кременчука», стало товариство з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЖ***» на підставі акту приймання - передачі нерухомого майна № 1 від 02 вересня 2016 року.

Слід акцентувати увагу, що єдиним засновником товариства з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЖБУД» є також Алла Ф.

Таким чином, з незрозумілих підстав було виключено зі складу засновників відкритого акціонерного товариства «Квіти Кременчука» регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській області та в подальшому проведено перереєстрацію цілісного майнового комплексу, що знаходиться на земельній ділянці несільськогосподарського призначення площею 107146 кв.м по вул. Свіштовській, 6 в м. Кременчуці і перебувало у власності підприємства на підставі наказу регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області № 53-АТ від 29 травня 2001 року.

Більш того, згідно з п. 9 Договору оренди земельної ділянки орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 0,03 % від грошової оцінки землі щорічно.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку:

  • для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;
  • для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

Відтак, розмір ставки орендної плати за землю за умовами договору не відповідає законодавчо встановленому розміру ставки оренди, що в свою чергу призводить до недоотримання коштів зі сплати за землю до місцевого бюджету.

Згідно з п. 39 Договору перехід права власності на нерухоме майно є підставою для розірвання договору.

З метою переоформлення права оренди земельної ділянки ТОВ «ЗАПОРІЖ***» до Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області не зверталося. Основними видами діяльності підприємства є - 23.61 Виготовлення виробів із бетону для будівництва.

Ознак ведення сільськогосподарського товарного виробництва на земельній ділянці площею 107146 кв.м по вул. Свіштовській, 6 в м. Кременчуці не виявлено.

В той час, частина земельної ділянки орієнтовною площею 10816 кв.м та 4320 кв.м (позначені на схемі розташування земельної ділянки) мають асфальтоване покриття, на них розміщені будівлі для здачі в оренду в комерційних цілях для автотехобслуговування.

На частині земельної ділянки орієнтовною площею 1415 кв.м (позначена на схемі розташування земельної ділянки) розміщена будівля, що використовується в комерційних цілях, біля якої складена тротуарна плитка на палетах. Поруч вздовж асфальтової доріжки, що веде до ГРП, звалений металобрухт.

Про здачу в оренду приміщень, розташованих в будівлях на земельній ділянці, свідчить банер «Аренда помещений Продажа тротуарной плитки» із зазначенням двох номерів телефону, розміщений на паркані при в’їзді на територію.

"Отже, враховуючи вищевикладене, комісією встановлено, що новим власником майнового комплексу по вул. Свіштовській, 6 - товариством з обмеженою відповідальністю «ЗАПОРІЖ***» земельна ділянка площею 107146 кв.м  використовується не за цільовим призначенням.

Таким чином, у зв’язку з використанням земельної ділянки не за цільовим призначенням, а також зміною власника будівель та споруд по вул. Свіштовській, 6 в м. Кременчуці Кременчуцькою міською радою Кременчуцького району Полтавської області буде ініційовано розірвання договору оренди земельної ділянки від 03 серпня 2006 року.

Принагідно, необхідно зазначити, що Кременчуцькою міською радою Кременчуцького району Полтавської області також направлено відповідні звернення до контролюючих органів щодо перевірки законності переходу права власності на майновий комплекс у приватну власність",- сказано у відповіді.

Директор приватного підприємства звернулася до поліції: представники міської влади, на чолі з депутатом Порчиряном, проникли на територію

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися