Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Полтаві голова ДВК залишила мішки з бюлетенями на вулиці та пішла

 

28 жовтня 2020 09:45

У Полтаві, біля будівлі, де проводить засідання Шевченківська районна у місті ТВК, ввечері 26 жовтня спостерігачі ОПОРИ побачили на землі мішки з виборчими бюлетенями. Як виявилося, голова ДВК залишила пакунки та пішла.

З’ясувалося, що у мішках були бюлетені з виборчої дільниці № 531215 (розташована по вул. Пушкіна, 20/23). Їх до будівлі ТВК привіз гурт членів дільничної виборчої комісії. Проте пакунки до приміщення не занесли, а поклали прямо на землю. Де їх і виявила спостерігачка ОПОРИ.

Охороняли мішки з бюлетенями представниці комісії. Тоді як голови ДВК поруч з виборчою документацією не було. Спостерігачка ОПОРИ викликала на місце наряд поліції.

Зрештою, голова ДВК повернулася на місце події. Свій вчинок пояснила поганим самопочуттям. Інші члени комісії розповіли поліціянтам, що зле жінці стало через те, що їхні виборчі документи у ТВК не прийняли, вказавши на неточності. Учасників інциденту опитали правоохоронці.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області Костянтин Донченко говорить, що у ситуації мають розібратися правоохоронці. 

«Частина перша статті 253 Виборчого кодексу України вказує, що транспортування виборчої документації до відповідних територіальних виборчих комісій здійснюється відразу після складання протоколів про підрахунок голосів виборців з усіх місцевих виборів по всіх виборчих округах, голосування на яких організовувалося дільничною виборчою комісією», - нагадує Донченко.

Нагадаємо, виборча документація є документацією суворої звітності. До прийому документації в територіальній виборчій комісії відповідальними за транспортування та збереження є члени дільничної виборчої комісії, визначені її рішенням. ТВК зобов'язана прийняти виборчу документацію від ДВК. ТВК приймає рішення про необхідність складання протоколу з позначкою «Уточнений», якщо зміст виправлень, помилок та неточностей в протоколі неможливо з'ясувати та усунути без складання протоколу з позначкою «Уточнений».

У той же час бюлетені та вся документація не повертається ДВК, а залишається в ТВК. У разі виявлення у протоколі виправлень, помилок та неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів та які не потребують складання протоколу з позначкою «Уточнений», ТВК приймає рішення, передбачене пунктом 1 ч. 5 ст. 254 Виборчого кодексу, із зазначенням виявлених виправлень, помилок та неточностей. Таке рішення додається до протоколу ДВК.

Нагадаємо, Неопломбовані мішки з бюлетенями, переписування протоколів у приміщеннях ТВК, присутність на засіданнях сторонніх осіб: дайджест порушень на ТВК Полтавщини

Показують заповнені бюлетені, голосують по двоє та інше: як порушують виборче законодавство на Полтавщині

 

 

За матеріалами ГО Опора

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися