Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Полтаві відкрили офіс української ліги авторських та суміжних прав


5 августа 2019 13:50

Необхідність отримати ліцензію й сплачувати роялті за використання музики в ресторані, кафе, магазині, салоні краси й інших закладах торгівлі та послуг  покладає на власників закладів Закон України «Про авторське право і суміжні права».

Українська Ліга Авторських та Суміжних Прав (УЛАСП), акредитована організація колективного управління, відкрила офіс у Полтаві – повідомляють Новини Полтавщини.

Головним завданням керівника місцевого офісу Ігоря Васильченка є інформування підприємців про норми Закону України «Про авторське право і суміжні права» щодо використання музики в закладах торгівлі та послуг й укладання ліцензійних договорів на легальне використання музики та виплату роялті.  Також будуть проводитися фіксації позадоговірного використання музики й переговори з врегулювання спірних питань.

У травні МЕРТ визначив акредитовану організацію колективного управління – УЛАСП. Це означає, що тільки УЛАСП може надавати ліцензії на легальне використання музики й переслідувати порушників у суді за спрощеною процедурою.

Необхідність отримати ліцензію й сплачувати роялті за використання музики в ресторані, кафе, магазині, салоні краси й інших закладах торгівлі та послуг, покладає на власників закладів Закон України «Про авторське право і суміжні права». Позаяк музика – це інструмент, який створює атмосферу, залучає та утримує клієнтів, що в результаті веде до зростання продажів.

За порушення вимог закону передбачено стягнення з підприємців грошової компенсації. Віднедавна суди значно збільшили суми таких компенсацій. Наприклад, за нелегальне використання музики ресторан Стейкерс в Дніпрі сплатив 223 тис 380 гривень, за рішеннями господарського суду Львівської області та господарського суду Києва з власника магазинів одягу «Goldi Льонокомбінат» стягнуто 180 тис гривень, а київське «Сімейне Кафе» було оштрафоване на 112 тис гривень.

«На сьогодні основна частина закладів громадського харчування та послуг у Полтаві продовжує використовувати музику поза правовим полем. У місті працюють заклади всеукраїнських мереж, що сплачують роялті за договорами, укладеними зусиллями центрального офісу УЛАСП – EVA, Сільпо, Епіцентр та інші. Завдання Полтавськогоофісу – домогтися законного використання музики в місцевих закладах, як шляхом переговорів й укладання договорів, так і шляхом фіксації порушень з подальшимподанням позовів до суду», - прокоментував директор з розвитку регіональних представництв УЛАСП Олексій Савченко.

 

 

Аріна Алініна

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться