Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 28 Січня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

У резонансній справі - крутий поворот: гуманний Автозаводський райсуд замість тримання під вартою обвинувачених у тяжкому злочині призначив їм заставу

19 січня 2023 08:30

Щоправда не всі судді були "За" ухвалення рішення про заставу. А сама ухвала майже 2 місяця не публікувалася у реєстрі судових рішень.

29 квітня 2021 року 16-річна дівчина відпочивала разом зі знайомими у с. Бреусівка Кременчуцького району. Скориставшись безпорадним станом неповнолітньої, викликаним алкогольним сп’янінням, потерпілу зґвалтували та у подальшому вивезли за село, де наступного дня  на узбіччі дороги перехожі знайшли труп дівчини та повідомили про це правоохоронців. 

Після цього громада відмовлялася ховати труп 17-річної дівчини, яку знайшли на узбіччі дороги (21+)

Тоді до розслідування резонансного вбивства у Бреусівці долучилися екстрасенси.

За підсумками слідства почали судити трьох осіб

Суд неодноразово пікетували селян і вимагали продовження арешту обвинувачених. Судді з ними погоджувалися.

Минулого року резонанс навколо справи вщух. Мабуть, саме це стало підставою про можливість застосування до двух чоловіків, які сиіли загратами нової міри запобіжного заходу - внесення застави.

Але і це було зроблено якось напів таємно.

Селяни заявили, що один з головних обвинувачених вже на волі. Редакція почала відстежувати справу у реєстрі судових рішень. Там ніяких ухвал не було. Аж днями вона з’явилася «заднім числом» і то лише вступна та результативна частини.

Як виявилося, 23 листопада судді Автозаводського райсуду Кременчука Оксана Пальчик, Андрій Малтиз та Ліна Обревко розглянули у закритому судовому засіданні в м. Кременчуці  клопотання заступника керівника Глобинської окружної прокуратури про продовження строків дії запобіжних заходів обвинуваченим, які перебували під вартою.

Першому обвинуваченому - уродженцю с. Панасівка, Кременчуцького (раніше Козельщинського) району, учню 10 класу ліцею, інкремінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України «Зґвалтування».

Другому обвинуваченому - уродженцю с. Панасівка, Козельщинського району, освіта професійна, учасником бойових дій не являється, статусу учасника АТО не має, офіційно не працюючий, не одружений, на утриманні малолітніх дітей не має, інкремінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27 «Види співучасників», ч. 3 ст. 152 «Зґвалтування». ч. 1 ст. 304 «Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність», ч. 3 ст. 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані» Кримінального кодексу  України.

Третя обвинувачена - уродженка с. Бреусівка, Кременчуцького (раніше Козельщинського) району, освіта повна загальна середня, не одружена, на утриманні малолітніх дітей не має. Їй інкремінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 136 «Ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані» Кримінального кодексу України.

Розглянувши клопотання, а як відбувалося засідання ми не знаємо, бо в реєстрі судових рішень немає повної ухвали про це, стало відомо, що колегія суддів прийняла рішення задовольнити частково клопотання заступника керівника Глобинської окружної прокуратури про продовження строку запобіжного заходу обвинуваченому №1. Йому продовжили дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком до шістдесяти днів, а саме - до 21 січня 2023 року.

Але при цьому визначили обвинуваченому суму застави у розмірі вісімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 208 тис грн.

Також судді продовжити обвинуваченому №2 дію запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком до шістдесяти днів, а саме - до 21 січня 2023 року. При цьому знов таки з’явилася умова в ухвалі - визначити обвинуваченому суму застави у розмірі вісімдесяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 208 тис грн.

Що вирішили судді по третій обвинуваченій - в ухвалі ані слова.

Цікаво, що одна з суддів мала окрему думку з приводу рішення колег.

«Під час розгляду питання про продовженя строку дії запобіжних заходів прокурором доведено наявність підстав вважати, що існують ризики передбачені п.1, 2, 4 ч.1 ст. 177 КПК України, а саме - ризики того, що обвинувачены №1 та №2 можуть переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків або іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню.

За таких обставин, зважаючи на те, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України не змінилися, а завершити судовий розгляд даного кримінального провадження на даний час неможливо, не допитані свідки та потерпілі, суд прийшов до висновку про необхідність продовження строку дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою двом обвинуваченим.

Вважаю за необхідне висловити окрему думку щодо ухваленого рішення щодо застосування застави та висловити свою думку про недоцільність застосування альтернативного запобіжного заходу, так як відповідно до ч.4 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства»,- сказано в окремій думці.

До речі, ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку обвинуваченими, їх захисниками, законними представниками, прокурором протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Чи скористалася цим прокуратура, редакція зараз з’ясовує.

А тим часом люди в Бреусівці бунтують. Активісти готові їхати на найближче засідання суду до Полтави, якщо там буде розглядатися апеляція, чи до Кременчука, де слухається справа.

«Наш суд самий гуманний суд в світі. Це знають всі. Але чому раніше судді тримали їх під вартою, а зараз двоє суддів змінили думку. Ми знаємо, що змінили думку Малтиз та Пальчик. Суддя Обревко не пішла на угоду з совістю. Вона розуміє обставини справи... Судді фактично їх випустили. Головний обвинувачений, якому інкремінують багато статтей кримінального кодексу, вже гуляє на волі. За нього внесли заставу. Це безпредел! Ми це так не залишимо»,- кажуть мешканці Бреусівки.

Вони також додають, що їх адвокат Віктор Маслюк призваний до армії і тому, про суть справи вони дізнаються з затримкою, але проситимуть керівництво громади та депутатів допомогти їм бути в курсі справи і відвідувати судові засідання.

У Кременчуцькому районі на узбіччі дороги знайшли труп 17-річної дівчини

Трагедія із смертю 17-річної дівчини під Кременчуком: встановили особу, яка продала літр горілки неповнолітньому із її компанії

Громада відмовлялася ховати труп 17-річної дівчини, яку знайшли на узбіччі дороги (21+)

Резонансна справа зґвалтування неповнолітньої у Кременчуцькому районі: ще одному молодику поліція повідомила про підозру

Резонансне вбивство неповнолітньої у Бреусівці: судитимуть трьох осіб

Резонансне вбивство у Бреусівці: до розслідування події долучилися екстрасенси

У Кременчуці почали розгляд справи по зґвалтуванню дівчини, яка згодом померла у Бреусівці: суд пікетують селяни

Суд у справі трагічної смерті 16-річної дівчини у Бреусівці розпочався з пікету селян і продовження арешту обвинувачених

Суд у справі трагічної смерті 16-річної дівчини у Бреусівці розпочався з пікету селян і продовження арешту обвинувачених

Суд у справі трагічної смерті 16-річної дівчини у Бреусівці знову перенесено: селяни обурені

«Неприродні звірства»: на «Битві екстрасенсів» розповіли, якими були останні години 16-річної загиблої дівчини з Кременчуцького району

«Я бачу, як її по звірячому убивають, ґвалтують» - трагічну смерть 16-річної дівчини неподалік Кременчука розслідують екстрасенси

 

Клим Соколов 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися