Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У спецоперації СБУ зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де перебувала редакція Bihus.Info, є кременчуцький слід

6 лютого 2024 08:30

Саме журналістське розслідування – дивіться на відео.

Bihus.Info ідентифікували тих, хто реалізовував операцію зі встановлення прихованих камер у готельні номери, де редакція перебувала 27 грудня 2023 року. Зробити це вдалося завдяки відео з камер спостереження відпочинкового комплексу.

За операцію відповідав Департамент захисту національної державності (ДЗНД) СБУ. Судячи з відео, до встановлення техніки імовірно залучали і Департамент оперативно-технічного забезпечення СБУ.

Звільнений днями начальник ДЗНД СБУ Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info не спростував свою і Департаменту участь в цій операції.

У самому комплексі операція спецслужби тривала 6 діб.

Докази встановлення техніки в різних номерах журналісти зафіксували під час власного розслідування. В будинках, оформлених як стилізовані українські хатинки, приховані камери встановили у вішаки для одягу. Місце під них вирізане і в вішаках, і в стінах.

У сауні камера найімовірніше була встановлена в антресолі. А в інших номерах представники Bihus.Info пригадали девайси у стелі, схожі на пожежну сигналізацію, яких пізніше при огляді приміщень не виявилось.

До речі, у день прибуття журналістів у комплекс, на його зовнішній парковці цілий день провів Volkswagen Tiguan, державний номер якого зареєстрований на компанію з Кременчука ТОВ «Техтранссервіс».

Журналісти Bihus.Info зателефонували директорці товариства, але вона і головний інженер запевнили, що автомобіль з жовтня стояв на платній парковці, про що свідчать чеки та записи з камер відеоспостереження.

Проте надати копії цих чеків та записів з камер власники журналістам відмовились, а потім взагалі перестали брати слухавку.

Але за даними Bihus.Info, Tiguan двічі виїжджав з Кременчука — його зафіксовано 27 грудня в район Бузової, де розташований комплекс «Українське село», в якому за журналістами-розслідувачами стежили, і 19 січня у Києві.

Згідно з даними Youcontrol, ТОВ «Техтранссервіс» зареєстроване 2.03.2018 і займається вантажним залізничним та автомобільним транспортом, а також наданням транспорту в оренду та техобслуговуванням транспортних засобів.

Тож власне розслідування журналістів встановило, що до стеження причетні 30 осіб, а операцію здійснював Департамент захисту нацдержавності СБУ.

Також журналісти заявили, що їм вдалося впізнати тих, хто влаштував за ними стеження, і ними виявились співробітники СБУ.

Зазначимо, що журналісти зверталися за коментарем до СБУ. Але у письмовому коментарі Bihus.Info СБУ проігнорувала питання про те, чи отримувались ухвали суду на встановлення прихованої техніки в спальні кімнати. А також про те, як матеріали телефонного прослуховування та відео з прихованих камер у спальнях опинились на сайтах-сміттярках.

Там також зазначили, що проведений ними 17 січня 2024 р. огляд комплексу не виявив ознак встановлення прихованої техніки. Того дня СБУ приїжджала в комплекс, аби вилучити сервер, на якому містяться докази щодо тих, хто встановив приховані камери.

В СБУ також не відповіли чітко на запитання, чи існує якесь чинне кримінальне провадження щодо будь-кого із колишніх або нинішніх членів редакційного колективу. Там згадали лише про якесь кримінальне провадження Нацполу за статтею 307 ККУ, в якому “фігурувала одна з операторів Bihus.Info”. Однак СБУ не зазначила ані свою роль в цьому провадженні, ані дати його відкриття і закриття, ані номеру. Операторці Bihus.Info не повідомлялось про підозру, її не викликали на допити в жодному провадженні за статтею 307, їй також наразі не повідомляли про здійснення щодо неї НСРД, як вимагає стаття 253 КПК. Нагадаємо, деякі з опублікованих раніше телефонних розмов, за даними записаних осіб, відбулися понад рік тому. Опубліковані записи вказують, що прослуховували телефони більше, ніж однієї особи.

Вчора, вже після виходу розслідування в ефір, у відповідь пресслужба СБУ опублікувала коментар, у якому, по суті, підтвердила факт "розробки" співробітників проєкту Bihus.Info, але пов'язаний не з їхньою журналістською діяльністю, а із купівлею ними наркотиків.

"За наявною в СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, за якими наркотичні речовини постачалися іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Bihus.Info. Зокрема, один із операторів, який фігурував у кримінальному провадженні з незаконного провадження, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів", – йдеться у заяві.

Саме журналістське розслідування – дивиться на відео.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися