
Та просить призначити штраф у 51 тисячу гривень з позбавленням права займати певні посади в органах влади до 3 років.
Сьогодні Вищий антикорупційний суд продовжив розгляд кримінального провадження, що було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26 січня 2022 року за обвинуваченням кременчужанина, «гламурної синьої кульбабки», депутата Полтавської облради Олега Дядика у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України «Декларування недостовірної інформації».
Сам Олег Дядик зі своїм адвокатом прибули до зали судових засідань. З початку в режимі відео-конференції відубувся допит свідка по справі.
У неї запитали, чи надавала вона консультації Дядику з приводу заповнення декларації.
Жінка відповіла, що пояснювала технічні моменти. Чи звертався він до інших осіб за допомогою з приводу заповнення декларації, вона не знає.
Свідок пригадала, що О.Дядик по допомогу звертався разово, а також, що дозволила йому скористатися своїм ноутбуком для заповнення декларації, адже то був останній день подання документу.
Після допиту свідка у засіданні оголосили перерву до 15.30.
Після перерви продовжилося судове засідання із допиту самого О.Дядика.
Прокурор поцікавився, як було придбано кооперативні права на підприємство «МІТ МАГНАТ».
Дядик розповів, що за підприємство із статутним капіталом у 170 тис грн розраховувався готівкою.
Далі задали питання, як так сталося, що у декларації за 2020 рік відсутні відомості про придбання цього підприємства. На що О.Дядик відповів просто: «Помилився..».
Говорив також, що крім зарплати у «МІТ МАГНАТ», у 2020 році більше зарплати не отримував.
Тож прокурор уточнив, де він взяв кошти для поповнення статутного капіталу.
«З якого розділу оплатили 690 тисяч гривень?» - надійшло наступне питання.
Порівнявши декларації за 2019 та 2020 роки, прокурор зазначив, що різниця складає всього 10 тис США (понад 280 тис грн).
Тож, звідки ще 410 тис грн взялося на поповнення статутного капіталу? Тут Олег Дядик взявся рахувати, та щось цифри не сходилися.
«Особа взяла кошти із власних заощаджень», - слова захисника.
Однак далі продовжили підрахунок коштів, вказаних у деклараціях різних років.
Далі розглянули питання боргу у 15 тис доларів США, який не внесено в декларацію, і розписки, яку О.Дядик вважає фіктивною.
«Як фіктивна історія стає предметом позову і виходить в судове рішення, яке вступає в законну силу», - поцікавилася одна із суддей.
У своє виправдання обвинувачений говорив, що самостійно і вперше заповнював декларацію, тож зробив це - «як зрозумів».
Закінчивши перевірку обставин справи доказами, перейшли до судових дебатів.
Слово взяв прокурор, який зазначив, що Дядик умисно не вніс в декларацію більше 3 млн грн (частина це статутний капітал підприємства, його зарплата, грошові активи в банку, лізинг).
«З 1998 року по 2023 рік Дядику нараховано 400 тис грн доходу. Це по податковій», - сказав прокурор і здивувався, звідки від брав великі суми і писав про них у деклараціях.
«Вважаю, вина Дядика доведена. Прошу суд визнати винним Дядика і призначити штраф 51 тисячу гривень з позбавленням права займати певні посади в органах влади до 3 років», - сказав прокурор.
Після цього судді заявили, що суд відкладається на 24 березня, коли заслухають сторону захисту, відбудуться дебати та О.Дядик скаже останнє слово.
ВАКС призначив засідання у справі депутата Полтавської облради,"гламурної синьої кульбабки" Дядика
Депутат облради Дядик у Вищому антикорсуді каже, що не навмисно помилився при заповненні декларації
Засідання ВАКС у справі прихованих мільйонів гривень депутата облради Дядика не відбулося: причина
Антоніна Озерна