Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: суд постановив поновити кримінальне провадження

 

5 грудня 2019 10:00

«Скасувати постанову про закриття кримінального провадження від 19 вересня 2018 року у кримінальному провадженні від 22.09.2017 року, винесену слідчим. Ухвала оскарженню не підлягає».

Днями Крюківський районний суд Кременчука розглянув у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду скаргу представника ПП «Медіа-центр «Візит» Олега Бублика, журналіста Олександра Курилова на постанову слідчого відділення поліції №1 Кременчуцького відділу поліції від 19 вересня 2018 року про закриття кримінального провадження у так званій «справі свиней Дедюріна».

Як сказано в ухвалі суду, яка розміщена у Єдиному реєстрі судових рішень, 16.10.2019 року представник ПП «Медіа-центр «Візит» О.Бублик та журналіст газети «Програма плюс» О.Курилов звернулися до слідчого судді Крюківського районного суду зі скаргою, в якій просили скасувати постанову про закриття кримінального провадження від 19.09.2018 року, винесену слідчим у кримінальному провадженні від 22.09.2017 року.

В обґрунтування скарги зазначено, що 15.10.2019 року ПП «Медіа-центр «Візит» отримав постанову слідчого про закриття кримінального провадження від 22.09.2017 року. В той же день із вказаною постановою ознайомився Курилов О.В.

Скаржники стверджували, що дана постанова слідчого про закриття кримінального провадження є незаконною, а тому повинна бути скасована з наступних підстав. Так, 17.09.2017 року о 15 годині у міському саду м. Кременчук було виявлено на вольєрах, де раніше знаходились свині, косулі, поні, видри, павичі, фазани, фотографії журналістів газети «Програма плюс» та «Кременчуцької газети» із написами на російській мові: «По вине этих нерадивых журналистов косуль здесь нет, пони здесь нет, поросят здесь нет, выдр здесь нет».

Раніше аналогічні за змістом заяви робив директор Міського саду В.Дедюрін на своїй соціальній сторінці в мережі інтернет. Таким чином В.Дедюрін, використовуючи своє службове становище, намагався вплинути на журналістів з метою перешкоджання виконанню ними професійних обов’язків, за що передбачена відповідальність ч.2, ч.3 ст.171 КК України.

По даному факту до ЄРДР внесено відомості від 22.09.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.171 КК України, проте досудове розслідування кримінального провадження проведено неповно та упереджено. Так, Слідчим не проводилося досудове розслідування за ч.3 ст.171 КК України як було зазначено у заяві-повідомленні про кримінальне правопорушення від 17.09.2017 року та 19.09.2017 року. Не встановлено осіб, які вчиняли дії направлені на перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов`язки, жодній особі не було повідомлено про підозру у вказаному злочині. До цього часу залишилися недопитаною та невизнана потерпілою заявник, не допитаний ще один журналіст.

В оскаржуваній постанові не зазначено у діях якої саме особи відсутній склад кримінального правопорушення та за якою саме статтею Кримінального кодексу України.

Скаржники вважають, що під час досудового розслідування слідчим не було перевірено інформацію з соціальної мережі «Фейсбук», яка зареєстрована в акаунті В.Дедюріна, а саме щодо статей від 31.08.2017 року о 22.00, від 02.09.2017 року о 13.28, 19.42, не надано правової оцінки доказу - відео з В.Дедюріна від 15.09.2017 року о 20.24, не отримані посадові інструкції директора КП «Міський сад» чинні на момент вчинення кримінального правопорушення.

Крім того слідчий не провів одночасний допит представника ПП «Медіа-центр «Візит» з В.Дедюріним та ряд інших процесуальних дій.

18.11.2019 року скаржник О.Курилов в судове засідання не з`явився, хоча повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи, надав до суду письмову заяву, в якій просив провести розгляд скарги у його відсутність, однак за участю його представника - адвоката Бублика О.І.

Слідчий в судове засідання 18.11.2019 року не з`явився, хоча був повідомлений про місце і час розгляду справи. Не подав письмових заперечень проти задоволення скарги на постанову про закриття кримінального провадження.

Вислухавши пояснення представника скаржників, дослідивши додані до скарги матеріали, слідчий суддя постановив скаргу представника ПП «Медіа-центр «Візит» О.Бублика, О.Курилова на постанову слідчого про закриття кримінального провадження від 22.09.2017 року - задовольнити.

«Скасувати постанову про закриття кримінального провадження від 19 вересня 2018 року у кримінальному провадженні від 22.09.2017 року, винесену слідчим. Ухвала оскарженню не підлягає»,- сказано у постанові.

У 2017 році у парку «Міський сад» з'явилися справжні свині.

Тоді ж активісти громадського руху «За Чистий Кременчук» відправили скаргу до Президента Украйни Петра Порошенка та до Міністерства культури України. В ній вони обурилися діями директора комунального підприємства «Міський сад» Віталія Дедюріна.

Активісти громадського руху просять главу держави вплинути на ганебну ситуації стосовно пам’ятки культури «Міський сад», який ледь не став свинарником і припинити порушення закону директором парку В.Дедюріним.

Згодом, через неводовлення громадськості та порушення чинного законодавства, свиней із «Міського саду» прибрали, бо вони створили там свинарник.

У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: журналісти подали заяву до поліції

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися