Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: журналісти подали заяву до поліції

 
 

 

19 сентября 2017 09:15
У «справі свиней Дедюріна» новий поворот: журналісти подали заяву до поліції

За вплив з метою перешкоджання виконання ними професійних обов’язків.

У «справі в’єтнамських свиней» керівника Міського саду Віталія Дедюріна новий поворот: журналісти, чиї фотографії були розклеєні в парку із звинуваченнями у сприянні вилучення із парку тварин, подали заяву до поліції.

«Повідомляю, що 17 вересня 2017 року приблизно о 15.00 у міському саду було виявлено на вольєрах де були свині фотографії журналістів газети «Програма плюс» та «Кременчуцької газети», а саме: Олександра Курилова, Долі Руфь та Ліни Романченко із надписами російською мовою: «По вине этих нерадивых  журналистов КОСУЛЬ ЗДЕСЬ НЕТ, ПОНИ ЗДЕСЬ НЕТ, ПОРОСЯТ ЗДЕСЬ НЕТ, ВЫДР ЗДЕСЬ НЕТ».  …Вказане свідчить, що директор Міського саду В.Дедюрин не лише на своїй сторінці у Facebook, а й на території парку – зони його відповідальності (зони обслуговування) розмістив фотографії журналістів без їх дозволу, які у чомусь, на його думку, винні.

Аналізуючи статті у Facebook від 14 вересня 2017 року, які, на мій погляд, агресивно писались директором міського саду Віталієм Дедюріним відносно журналіста «Кременчуцької газети» Л.Романченко, що нібито вона пише брехню, а також статтю від 15 вересня 2017 року у якій зазначалось, що по вині журналістів газети «Програма Плюс» Олександра Курилова та Долы Руфь – я, як журналіст, вбачаю вплив посадової (службовою) особи на  журналістів за їх професійну діяльність.

Службова особа Віталій Дедюрин, намагається впливати на журналістів, шляхом визначення їх провини за те що журналісти друкують інформацію, яка йому не подобається, при цьому директор Міського саду, мабуть, забув, що в Україні цензура заборонена і жодна службова особа не має права втручатися у діяльність засобу масової інформації. Протиправні дії службової особи тягнуть за собою агресивне налаштування громадськості по відношенню до засобів масової інформації, де ці журналісти працюють, що в подальшому може загрожувати моєму життю та здоров’ю»,- написали журналісти в своїх заявах.

Вони зазначають, згідно з ч.2-3, статті 171 КК України, зазначено: 

2. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю - караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, - караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Згідно ст. 1 Закону України  «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» від 23 вересня 1997 року за N 540/97-ВР основні поняття і терміни,  що  вживаються  в  цьому  Законі,  мають таке значення:   «журналіст -  творчий  працівник,  який   професійно   збирає, одержує, створює  і  займається підготовкою інформації для засобів  масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов'язки в засобі  масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних  назв  посад  (роботи)  журналіста…»

На підставі ч.1 статті 17 Закону України  «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» від 23 вересня 1997 року за N540/97-ВР: «Відповідальність за  скоєння  злочину  проти   журналіста   у зв'язку  з виконанням ним професійних обов'язків або перешкоджання його службовій діяльності  прирівнюється  до відповідальності  за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу.

Приймаючи до уваги все вищевикладене, керуючись ст. 214 КПК України, ч.2-3 ст. 171 КК України журналісти прохають відкрити кримінальне провадження за ч.3 ст. 171 КК України відносно директора міського саду Віталія Дедюрина, який здійснив вплив на журналістів надавши дозвіл та розмістивши в проміжок часу з 16-17.09.17 року фотографії журналістів з надписами, що вони винні в зв’язку з тим, що відсутні свині та інша живність у вольєрах міського саду.

Нагадаємо, вчора активісти громадського руху «За Чистий Кременчук» відправили скаргу до Президента Украйни Петра Порошенка та до Міністерства культури України. В ній вони обурилися діями директора комунального підприємства «Міський сад» Віталія Дедюріна.

Активісти громадського руху просять главу держави вплинути на ганебну ситуації стосовно пам’ятки культури «Міський сад», який ледь не став свинарником і припинити порушення закону директором парку В.Дедюріним.

Нещодавно у парку «Міський сад» з'явилися справжні свині.

Згодом, через неводовлення громадськості та порушення чинного законодавства, свиней із «Міського саду» прибрали, бо вони створили там свинарник.

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися