Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У суді кременчужан не чують: апеляційну скаргу щодо «вбивства» комунальної стоматології не підтримали


24 июня 2019 17:45

У місті організовували мітинги проти закриття стоматок, але людей тоді не почули. І громадські обговорення, передбачені Законом, проведені не були.

Сьогодні, 24 травня, в Автозаводському районному суді Кременчука в режимі відеоконференції відбулося судове засідання щодо реорганізації комунальних стоматологічних поліклінік міста. Апеляційну скаргу до Другого апеляційного адміністративного суду (м.Харків) на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 18.03.2019 року подала депутат Кременчуцької міської ради Оксана Миколаївна Піддубна.

На засіданні були присутні представники міської ради та управління охорони здоров'я, а от представник комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцький міський стоматологічний центр» не з'явився, надіславши клопотання про розгляд справи без його участі.

Зазначимо, що в грудні 2018 року суд почав розглядати позов на рішення міськради щодо скорочення комунальних стоматполіклінік. Саме з такою ініціативою ще влітку 2018 року виступили мер міста Віталій Малецький та його заступник Ольга Усанова. Частина депутатів міськради були проти ініціативи скорочення стоматполіклінік та їх об'єднання в одну, але мер на сесії все ж «протягнув» дані рішення. Як тоді писала Кременчуцька газета, фіолетові «депутати-вбивці» і ручний для Шаповалова мер Малецький таки вирішили вбити комунальну стоматологію.

Сьогодні ж під час судового засідання, позивач звернула увагу суду на наслідки реорганізації медицини в Кременчуці. Вона навела приклади, коли дитина під час вакцинації втратила свідомість, як жінка втратила зуб через неякісні медпослуги та про трагічну смерть однорічного Микитки.

«Внаслідок реорганізації медицини в Кременчуці відбулося скорочення лікарів. Я зверталася до стоматцентру із зубним болем, але так як не вистачає лікарів, мені запропонували звернутися через два тижні», - розповіла О.Піддубна.

Зазначимо, раніше депутат О.Піддубна заявила, що лікарів скоротили і порушили штатні нормативи з приводу того, скільки стоматологів має бути на одного жителя міста. Тепер кількість лікарів не відповідає розрахункам, затвердженим на державному рівні. Крім того, реорганізація стоматполіклінік привела до того, що в поліклініці, що залишилася, тепер зможуть обслуговуватися тільки представники пільгових категорій і там буде надаватися екстрена медична допомога, а всі інші жителі в програмі обслуговування просто не прописані.

Питання залишається і по самих пільговиках - понад 60 тисяч пільговиків навряд чи зможуть обслуговуватися без черг в одному місці. Все це призводить до зменшення обсягів надання медичної допомоги громадянам.

За інформацією представника управління охорони здоров’я Кременчука, при управлінні працює аналітичний центр, із звітів якого виділили цифру у 185 тис 950 пацієнтів, які користуються стоматологічними послугами. Як виявилося, це статистичні дані, до яких, як вважає позивач, входить і вона сама, хоча насправді не користується послугами комунальної стоматології.

Під час дебатів О.Піддубна наголосила, що реорганізовуючи, а тим самим знищуючи стоматологічну допомогу, порушуються її права як мешканки міста. Вона наголосила, що в місті організовували мітинги проти закриття стоматок, але людей тоді не почули. І громадські обговорення, передбачені Законом, проведені не були.

Тож, сьогодні ж суд Другої апеляційної інстанції залишив рішення Полтавського окружного адміністративного суду без змін. Тобто, позивачеві відмовили в задоволенні вимог щодо скасування рішення про реорганізацію, а по суті «вбивство» комунальних стоматполіклінік.

Нагадаємо, ініціатива мера Кременчука Малецького по скороченню комунальних стоматок, яку він «протягнув» через міськраду, почала оскаржуватися в суді. 

Суд «Піддубна проти ініціативи Малецького по скороченню комунальних стоматок»: звернення городян не прийняті.   

Майже таємно Усанова з Середою відвідували стоматологів: з великих поліклінік їх пересадили у невеличкі кабінети, які не відповідають нормативам.

Комунальні стоматологи будуть обслуговувати понад 60 тис пільговиків, але не відразу, а тільки після проведення тендерів. 

За 1 грн депутатам пропонують віддати дитячу і дорослі «стоматки» в оренду

Читайте, здорові зуби задарма: хто може отримати безкоштовну стоматдопомогу.

 

 

Тетяна Красельникова

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться