Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Українці, які перебувають за кордоном, мають право оформити лікарняний дистанційно, – полтавські юристи

21 вересня 2022 14:45

Лікар, на підставі отриманих від громадянина медичних документів, формує медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я та е-лікарняний, якщо працівник є застрахованою особою.

Для громадян України, які через війну були змушені виїхати за кордон та стали за кордоном тимчасово непрацездатними, Міністерство охорони здоров`я України спростило порядок оформлення лікарняних. Про це інформує видання Новини Полтавщини. 

Тож у випадках захворювання або травми загального характеру, догляду за хворою дитиною, вагітності та пологів, а також ортопедичного протезування, громадяни України мають право оформити  електронний лікарняний та отримати відповідні соціальні виплати.

Юристи Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги детально роз’яснили, за яких умов мають право оформити лікарняний дистанційно.

Відповідно до пункту 10 розділу ІV Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України 1 червня 2021 року № 1066, на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування медичний висновок зі встановленою відміткою про тимчасову непрацездатність, що виникла за кордоном, може формуватися лікарем на підставі медичних записів, які внесені таким лікарем відповідно до виданих за кордоном медичних документів (їх копій), що підтверджують тимчасову непрацездатність, за категоріями: “Захворювання або травма загального характеру”, “Догляд за хворою дитиною”, “Вагітність та пологи”, “Ортопедичне протезування”.

Медичні документи або їх копії можуть бути надіслані поштою або надані лікарю за допомогою технічних засобів електронних комунікацій (електронна пошта, мобільні застосунки, соціальні мережі тощо). У виданих за кордоном медичних документах зазначається діагноз з використанням Міжнародної класифікації хвороб десятого перегляду (МКХ – 10). Необхідність перекладу на державну мову таких документів визначає лікар у випадках, коли неможливо сформувати медичний запис з використанням мови оригіналу медичного документа.

Таким чином лікар, на підставі отриманих від громадянина медичних документів, формує медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я та е-лікарняний, якщо працівник є застрахованою особою.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до фахівців Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0(800)-213-103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

 

 

Аріна Алініна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися