Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Лютого 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Український реконструкційний фонд хоче встановлювати теплові насоси не тільки у школах та садках, а й у житлових будинках Кременчука

27 липня 2022 07:00

"Найбільш перспективними системами опалення та охолодження, які працюють на відновлювальних джерелах енергії, є теплові насоси"

 

«Український реконструкційний фонд» розпочав новий етап своєї діяльності, перейшовши до практичного втілення завдань, визначених підписаними з громадами міст меморандумів.

Про це сказано на офіційному сайті Фонду.

Принципова позиція Фонду – всі проєкти модернізації шкіл, дитсадків та інших соціальних об’єктів мають відповідати світовим стандартам енергозбереження, а також вимогам зеленої і екологічно чистої енергетики.

– До справи відновлення українських міст ми долучаємо найкращих – тільки ті компанії, які зробили своєю місією впровадження новітніх енергоефективних технологій та збереження навколишнього середовища, – зазначила голова «Українського реконструкційного фонду» Ірина Лещинська.

Відповідно до цих вимог в місті Кременчук вже розробляється план модернізації систем опалення. До цього Фонд залучив запорізьку енергосервісну компанію «Екологічні Системи», яка є провідником передових засад зеленої енергетики.

– Найбільш перспективними системами опалення та охолодження, які працюють на відновлювальних джерелах енергії, є теплові насоси. Які, до речі, ми плануємо встановлювати на перших п’яти об’єктах (три школи та два дитсадки) в Кременчуці, – уточнює Ірина Лещинська. – Вони живитимуться від сонячних батарей і вироблятимуть не тільки тепло, а й гарячу воду.

– Теплові насоси все більше замінюють газові котли, – пояснює директор «Екологічних Систем» Василь Степаненко. – Так, Великобританія ухвалила програму заміни 26-ти мільйонів газових котлів на теплові насоси. У Німеччині впровадження теплових насосів у новобудовах досягло 60%. В інтервалі 2024-2026 рр. країни Євросоюзу мають намір взагалі заборонити виробництво та збут газових котлів на своїй території.

– Попередньо ми прорахували, що разом заходи зі встановлення теплового насосу і утеплення дозволять отримати нам будівлю з нульовим енергоспоживанням, – говорить Ірина Лещинська. – Це мета, якої ми прагнемо.

Впровадження передових технологій має ще один не менш важливий соціальний аспект. У таких містах як Кременчук чимало внутрішньо переміщених осіб, і багато хто розміщується у школах та садках.

– Об’єкти соціальної інфраструктури стають тимчасовим притулком для великої кількості переселенців, – продовжує Ірина Лещинська. – Створити для них нормальні умови життя, особливо – в зимовий час, щоб вони відчували себе в безпеці, а діти змогли продовжити навчання, для нас це пріоритетний напрямок діяльності. Саме в огорожі, рятуванні людей від бід війни Фонд бачить свою гуманітарну місію. І це, звісно ж, стосується не лише переселенців.

Провести модернізацію опалення на визначених об’єктах планують до кінця поточного року. У той же час ведуться переговори про встановлення теплових насосів не тільки для соціальної інфраструктури, а й у житлових будинках Кременчука.

Лєднік каже, що альтернативі Кременчуцькій ТЕЦ також можуть стати теплові насоси

"Перші п’ять": деякі школи та дитсадки Кременчука та Глобино переходять на альтернативне опалення

 

Олег Булашев

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися