Кременчуцька газета
Четверг, 30 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Укренерго повідомляє, що кого, коли, в якому порядку і на скільки відключати від світла – визначає обленерго, а обласна енергокомпанія каже навпаки

27 жовтня 2022 10:15

Дві сторони одного питання.

НЕК "Укренерго"на своїй сторінці у Фейсбуці надали відповіді на питання, які їм найчастіше ставлять споживачі у зв’язку з контрольованими відключеннями електроенергії.

Одне з головних питань навіщо обмежувати постачання електрики та де дізнатися план відключень громади чи вулиці?

Відповідь "Укренерго":

Ракетні удари, які наносить країна-терорист, спрямовані на те, щоб розбалансувати і зруйнувати об’єднану енергосистему України. Обмеження застосовуються лише тоді, коли диспетчери бачать, що в певний регіон не можна доставити обсяг електроенергії, відповідний рівню поточного споживання.

Причиною цього може бути дефіцит потужності, тобто в конкретний момент в енергосистемі виробляється електроенергії менше, ніж можуть спожити громадяни, промисловість та інші споживачі. А також, через пошкодження, коли електромережі не можуть нести підвищене навантаження як раніше, зокрема, доставляючи електроенергію з одного регіону в інший.

Якщо в такий момент не застосовувати обмеження, енергосистема може розбалансуватися і в мережі станеться аварія.

Щоб це не відбулося, диспетчерський центр «Укренерго» доводить до операторів розподільчих мереж (обленерго) на який обсяг потужності треба знизити споживання в цей момент.

Наприклад, 100 МВт або 200 МВт з 9-00 до 12-00. Обленерго мають зробити це дуже оперативно.

Тож «Укренерго» доводить до операторів розподільчих мереж (обленерго) необхідних обсяг і тривалість обмежень. В той же час, графік – кого, коли, в якому порядку і на скільки відключати – визначає обленерго.

Графіки відключення необхідно шукати на інформаційних майданчиках обленерго Вашого регіон.

Посилання на сайт Полтаваобленерго https://www.poe.pl.ua/

"Полтаваобленерго" також надало роз’яснення, за яким принципом на території Полтавської області вводяться графіки аварійних відключень.

У енергокомпанії зазначають, що графіки аварійних відключень (ГАВ) щорічно складаються АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» у відповідності до вимог «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем електроспоживання».

У них наводиться перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера Регіонального диспетчерського центру Північного регіону НЕК «Укренерго».

Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.

Основне завдання АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» при введенні графіків аварійних відключень в області – за 15 хвилин після команди диспетчера НЕК «Укренерго» розвантажити енергосистему на визначену кількість кіловат (мегават) та не допустити подальшого розвитку аварійної ситуації.

Хто керує введенням та припиненням графіків аварійних відключень і скільки вони можуть тривати?

Введення та відміна графіків аварійних відключень у Полтавській області регламентується виключно диспетчером РДЦ Північного регіону НЕК «Укренерго». Тривалість таких відключень визначається часом, необхідним для ліквідації аварійної ситуації в енергосистемі України.

Диспетчери Товариства, чергові підстанцій виконують команди на застосування графіків без попередження споживачів та місцевих органів виконавчої влади.

Тож, поки щодо графіків відключень виникає багато питань. Саме тому НЕК «Укренерго» разом з операторами систем розподілу (обленерго), місцевими органами влади, Міненерго та Офісом Президента вже розпочали працювати над тим, щоб допомогти обленерго зробити графіки примусового обмеження споживання більш зрозумілими та передбачуваними для споживачів.

Нагадаємо, Одним – все, іншим – нічого: завтра керівництво області та «Укренерго» проведуть зустріч з питань коригування ГАВ 

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися