Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 29 Листопада 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

УКРОПівці втілюють у життя принципи відкритості та прозорості діяльності влади у Кременчуці

 


10 грудня 2016 12:10
Депутат міської ради від політичної партії  «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» Олександр Кальченко

Чиновники і керівники комунальних підприємств практично завжди звітують про їх збитковість, надають абстрактні звіти, але чомусь на заміщення посад  керівників цих установ призначають лише «своїх».

За останні три роки в нашій державі і в нашому місті зокрема відбулося багато історичних подій, які так чи інакше впливають на життя людей. В той час, коли відбулася революція, держава дефакто втратила частину своєї території, а на Сході країни іде війна, влада і депутати всіх рівнів зобов’язані проводити ефективні зміни в управлінні держави, її економіці, викорінювати корупцію як основне гальмо розвитку.

Нагадаємо, що Революція Гідності в Україні була викликана відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та вкрай корумпованою владою, яка в будь-який спосіб не хотіла проводити системні зміни в країні, а люди, навпаки, мріяли про позитивні перетворення у своєму житті. Але, як бачимо на практиці, чиновники стають з кожним роком заможнішими (підтвердження – е-декларації), а люди біднішими. Це стає можливим тому, що діяльність влади, розподіл та витрачання коштів громади виявляється  цілком таємною інформацією. Будь-яка інформація, яка, на думку чиновника, може йому зашкодити, стає недоступною. До такої відноситься і діяльність комунальних підприємств міста. Чиновники і керівники комунальних підприємств практично завжди звітують про їх збитковість, надають абстрактні звіти (без документального підтвердження фінансової діяльності), але чомусь на заміщення посад  керівників цих установ призначають лише «своїх». А можливо комунальні установи не такі вже і збиткові?

Однак, навіть депутатам міської ради (представникам громади) отримати таку інформацію не під силу.

Депутати від УКРОПу всебічно вивчили проблему оприлюднення інформації щодо діяльності підприємств комунальної власності. Під час ознайомлення з інформацією щодо господарської діяльності комунальних підприємств, яка міститься у відкритих джерелах, було встановлено, що вона є не тільки недостатньою, має уривчастий і невпорядкований характер, але й взагалі не відповідає вимогам, зазначеним у ст. 78 Господарського кодексу України.

З вуст нашої місцевої влади постійно лунають висловлювання про відкритість та прозорість її діяльності. На думку УКРОПівців, діяльність суб’єктів господарювання комунальної форми власності повинна бути також відкритою та прозорою.

В результаті цієї роботи  депутат Кременчуцької міської ради від політичної партії  «Українське об’єднання патріотів - УКРОП» Олександр Кальченко підготував та надав на розгляд сесій міської ради, що відбулися у жовтні та листопаді 2016 року, проект рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області «Про затвердження переліку інформації, яка  підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету підприємствами комунальної власності територіальної громади міста Кременчука та їх дочірніми підприємствами». На жаль, більшість депутатів, які позиціонують себе як провладні, на жовтневій сесії не підтримали таку пропозицію.

Вказаний проект рішення був підтриманий лише з другої спроби – в листопаді 2016 року – більшістю депутатів.

Тож, тепер сподіваємося на виконання цього рішення міською владою Кременчука.

На правах реклами

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися