Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 5 Серпня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Усі заклади в місті отримали висновок експертів про доступність»: у ці слова вірять не всі, тому «Кременчуцька газета» з експертами проведе свою перевірку

 

 

2 березня 2021 15:00

Редакція запросила у медустанов копії документів, які підтверджують доступність будівель медзакладів Кременчука. 

Нещодавно під час засідання медичної ради Департаменту охорони здоров'я Кременчуцької міської ради координатор по роботі з Нацслужбою здоров’я (НСЗУ) Андрій Скутін заявив, що медустанови Кременчука, які не доступні для людей з інвалідністю, кошти від Нацслужби здоров’я не отримають. Адже саме НСЗУ є основним платником медустановам бюджетного фінансування за проліковані випадки.

За словами А.Скутіна, доступність будівель для людей з інвалідністю перевірять в лютому і заклади, які не пройшли цей процес, до контрактування із НСЗУ не допустять.

«Раніше було можна частково відповідати вимогам, а зараз такі медустанови - предтендер не пройдуть. У нас є час до кінця лютого зробити все, аби всі отримали сертифікат по інклюзивності», - заявив тоді А.Скутін.

Сьогодні «Кременчуцька газета»  зв’язалася із А.Скутіним, аби дізнатися результат проведеної роботи і ми запитали, чи всі лікарні міста пройшли такий собі тест на доступність.

«Усі заклади в місті отримали висновок експертів про доступність», - повідомив А.Скутін.

Цими словами він здивував нас.

Журналісти зателефонували відомому активісту, людині з інвалідністю Костянтину Кууску і він також був здивований подібною заявою. Він навів приклади того, де людина з інвалідністю може не потрапити до медзакладу через неправильно влаштований пандус чи то вузькі двері.

«Кременчуцька газета»  зв’язалася з Нацслужбою здоров’я і розповіла про можливе введення їх в оману.

Нам повідомили, що з 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані. Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар`єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій. Однією з них є вільний доступу до будівель для людей з інвалідністю.

У 2021 році при укладенні договору з НСЗУ надавачу необхідно буде надати скановану копію документу, який підтверджує доступність будівлі. Це зазначено у  Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 березня 2018 № 410. Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. 

Через те, що по медзакладах Кременчука є різна інформація стосовно їх доступності, редакція запросила у медустанов копії документів, які підтверджують доступність будівель медзакладів Кременчука. Потім ці документи перевірять з експертами і висновки надійдуть до відповідних інстанцій.

Нагадаємо, медустанови Кременчука, які не доступні для людей з інвалідністю, кошти від Нацслужби здоров’я не отримають

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися