Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 29 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Усвідомлена вагітність: кількість абортів у Кременчуці зменшується

 

10 августа 2019 09:00
Усвідомлена вагітність: кількість абортів у Кременчуці зменшується

Неочікуване життя всередині… Шок… Сумніви… Невідомо, скільки жінок мали на меті позбутися незапланованої дитини та передумали. А от про кількість перерваних вагітностей у місті дізнавалася наша редакція.

Поява на світ нової людини – це завжди диво. Однак далеко не всі жінки плачуть від щастя, розуміючи, що всередині них зароджується життя. Тому й наважуються на переривання вагітності. І не завжди це виключно їх ініціатива. На рішення можуть впливати різні фактори: від матеріального становища до зґвалтування.

Зазначимо, у 25 країнах світу аборт повністю заборонений і прирівнюється до вбивства. А у більшості світових держав – дозволений в окремих випадках та за низки соціально-економічних або медичних показань.
Щодо України, штучне переривання вагітності здійснюють за бажанням жінки до 12 тижнів вагітності, а до 22 тижнів – за медичними показаннями.

Кількість абортів зменшується

Усвідомлена вагітність: кількість абортів у Кременчуці зменшується

Інформацію про те, як вберегтися від небажаної вагітності та які наслідки для організму матиме її переривання, сьогодні можна знайти в інтернеті, брошурах та інших джерелах. Однак найкраще поспілкуватися на цю тему з лікарем.

Як зазначає завідуючий Регіональним центром планування сім'ї при комунальному некомерційному медичному підприємстві «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» (пологовий будинок) Сергій Наливайко, через доступність інформації жінки зараз більш усвідомлено підходять до зачаття, цим і пояснює зменшення кількості абортів у Кременчуці.

Так, згідно з інформацією Кременчуцького управління охорони здоров’я, у 2017-2018 роках жодній дівчинці до 14 років чи то місцевій, чи з іншого населеного пункту, в нашому місті аборт не робили. (див. інфографіку)
Як говорить Наливайко, якщо жінка вже вирішила позбутися вагітності, то має пройти кілька обстежень. Серед них аналіз крові на групу та резус-фактор, сифіліс та СНІД. Крім цього необхідно здати мазок на флору та провести цитологічні дослідження.

«Вагітні мають обстежитися у жіночій консультації і вже з направленням прийти до перинатального центру. Або зранку одразу в Центрі планування сім'ї здати аналізи, і, якщо нема протипоказань, того ж дня можуть провести операцію.

Жінка сама робить вибір. Звичайно, лікарі проводять бесіду щодо необхідності переривання вагітності. Іноді трапляються випадки, коли жінки передумують, стають на облік і народжують», – говорить Наливайко.

Страшні наслідки

Водночас процес переривання вагітності зведений до рівня максимально безпечного, зазначає Сергій Наливайко. Однак можливі і ускладнення – як безпосередньо під час аборту (кровотеча, травмування шийки матки), так і після.

Найбільш розповсюджені – запальні процеси жіночої статевої сфери. А це може стати причиною безпліддя, невиношуваності вагітностей та ряду гінекологічних захворювань.

А ще не менш важливо, що аборт у тих, хто завагітнів уперше, може викликати нервові та психічні розлади.

В яких випадках радять не народжувати

До захворювань, при яких показано переривання вагітності, відносяться: важкі ураження серця, кровоносних судин, нирок, печінки, легенів, тривалі і стійкі зміни тиску, захворювання очей, злоякісні пухлини, деякі нервові і психічні недуги (епілепсія, шизофренія). Крім того, існують ще й хвороби, не вилікувавши які, неможливо зробити аборт. До таких відносяться: захворювання запального ґенезу жіночих геніталій, сечового міхура, гнійничкові захворювання статевих органів, інфекційні недуги.

Також, якщо на УЗІ виявили пороки розвитку плоду, то медпрацівники радять не народжувати. Однак, не зважаючи на перестороги, деякі жінки таки вирішують залишити дитину.

Просвітницькі заходи

«Аборт не повинен бути регулятором народжуваності. Існують різні методи контрацепції, якими попереджують небажану вагітність. А кожна сімейна пара має усвідомлювати, що зачаття дитини потрібно планувати заздалегідь», – наголошує лікар перинатального центру Наливайко.

За інформацією Кременчуцького управління охорони здоров’я, за останні три роки спеціалісти Центру планування сім’ї (працює при пологовому будинку) та дитячі гінекологи провели 5 тематичних конференцій із педагогами міста, які, в свою чергу, працюють зі школярами. Проводять бесіди також із підлітками та їхніми батьками. Як наслідок, в останні роки показник підліткової вагітності у нашому місті зменшується.

А вже безпосередньо у медзакладі надають консультування до та після аборту. Перед операцією жінці ставлять питання, чи впевнена вона у своєму виборі? Під час бесіди розповідають про механізм переривання вагітності, яке знеболення отримає пацієнтка та про наслідки аборту.

Фраза, яка врятувала життя

Сергій Наливайко розповів одну історію зі своєї практики. Після тривалої розмови лікаря з жінкою, яка вирішила зробити аборт, вагітна підвелася і сказала: «Права моя бабуся: одна дитина в сім’ї – то кришталева ваза». Майбутня мама стала на облік і пізніше народила другу дитинку.

Нагадаємо, у Кременчуці аборти стали «молодшими», але роблять їх усе рідше.

 


Тетяна Красельникова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться