Подробиці.
«З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. Тут дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.
На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Про це сьогодні, під час брифінгу, повідомила начальник служби у справах дітей Кременчуцької районної військової адміністрації Тетяна Гірман.
За її словами, діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо,
альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
На зміну інтернатним закладам для дітей, притулкам, центрам соціально - психологічної реабілітації дітей має розвиватися мережа сімейних форм виховання дітей: прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, послуги сімей патронатних вихователів, послуга наставництва.
Служби у справах дітей для роботи патронатними вихователями шукають сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту.
ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей в сім’ї, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, спільно з добровільним помічником (один з членів подружжя) пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають в помешканні уклала договір про надання послуг сімейного патронату з відповідним органом опіки та піклування.
З моменту влаштування дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та поліпшення здоров’я дитини.
Патронатний вихователь професійно та майстерно налагоджує стосунки з дитиною, яку розлучено зі своїми батьками, оцінює її потреби, створює сприятливі, комфортні умови для розвитку та соціально-психологічної реабілітації дитини, формує чи підтримує важливі для неї родинні стосунки, а також готує дитину до повернення у свою родину або допомагає налагодженню контактів дитини з її новою сім’єю.
Так, як послуга має надаватися на високому професійному рівні, особи, які виявили бажання стати патронатними вихователями (кандидати у патронатні вихователі), мають відповідати визначеним законодавством вимогам, а також пройти спеціальне навчання.
Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання такі документи:
заяву;
копію паспорта громадянина України; копію трудової книжки (у разі наявності);
висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним;
довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
«За надання послуги патронату над дитиною патронатний вихователь щомісяця отримує винагороду та соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі двох прожиткових мінімумів»,- каже Т.Гірман.
Вона просить всіх, хто готовий оформити патронат над дитиною звертатися до КРВА за телефоном: 74-20-25.
Нагадаємо, Роз’яснення КРВА: що змінилося під час повномасштабної війни в питаннях усиновлення дітей
Олег Булашев
Відео Олександр Попенко