Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 1 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Уже не в десятці: Кременчук відкотився вниз в рейтингу прозорості та відкритості міст України

 

2 августа 2018 11:00

Кременчук уже не лише не в десятці у  рейтингу  прозорості 100 найбільших міста України, а скочується вниз.

Міста, які були нижче нашого міста у рейтингу прозорості  обійшли Кременчук у питанні впровадження відкритих даних. Такі результати рейтингового дослідження  презентувала Transparency International Україна спільно з Інститутом політичної освіти у Києві.

Очолюють цьогорічний рейтинг Маріуполь, Дрогобич, Житомир. У десятці також Львів, Покров, Кропивницький, Івано-Франківськ, Бахмут, Миколаїв, Київ.

Більшість міст утримують лідируючі позиції в рейтингу. Чого не скажеш про Кременчук, який відкотився назад. У порівнянні з відповідним періодом минулого року у цьогорічному рейтингу наше місто здало на 5 позицій і тепер замість 8 місця маємо 13-те.

Рейтинг 2018 року

Рейтинг 2017 року 

До речі, журналісти Кременчуцької газети теж неодноразово стикались з питанням відкритості даних. Так готуючи матеріал про міські медичні програми наткнулись на те, що інформація на сайті міської ради викладена в PDF-форматі.

Знову в міській раді Кременчука повернулись до не дуже доброї практики оприлюднення матеріалів сесії чи міськвиконкому не у встановлений строк.

Як приклад депутатка Кременчуцької міської ради Валентина Гордєєва звернулась з цього приводу до суду.

Неодноразово кременчуцькі депутати вказували чиновникам, що вони чи то «забувають», чи навмисно деякі пункти проектів рішень виносять прямо перед засіданням сесії.

Як приклад активного впровадження прозорості і відкритості Економічна правда наводить місто Дрогобич, яке на другому місті рейтингу.

За кілька років місту вдалося зробити справжню революцію у впровадженні відкритих даних і навчилося на цьому заробляти. У Дрогобичі відкрили дані про землю, комунальну власність, містобудівну документацію, роботу закладів освіти та охорони здоров'я, опублікували перелік підприємств. Завдяки таким крокам інвестиційна привабливість міста зросла.

Завдяки системі "Дрогобич — Smart City" місто з 2016 року щорічно залучає ззовні близько 30 млн грн на інфраструктуру, житло, комунальні установи.

Після запровадження сервісу "Відкрита реклама" прибуток від здавання в оренду рекламних площ збільшився вдвічі. За 2016 рік місто заробило 176 тис грн, а за 2017 рік, після запуску порталу, — 350 тис грн.

На сервісі опублікували дані про всю законну рекламу. Мешканці перевіряють і якщо на мапі нема об'єкта, інформують міськраду. Підприємець узаконює цю рекламу або знімає її. Аналогічні сервіси відстежують виїзну торгівлю і МАФи. За короткий час вдалося вивести з тіні десятки незаконних торгових споруд. Та багато іншого. 

До речі, в Дрогобич не рідко приїжджають за досвідом з інших міст. Тож кременчуцькі чиновники теж можуть поцікавитися цим позитивним досвідом.

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться